HİÇBİR GEREKÇE CUMHURİYET BAYRAMIMIZI KUTLAMAYA ENGEL OLAMAYACAKTIR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

HİÇBİR GEREKÇE CUMHURİYET BAYRAMIMIZI KUTLAMAYA ENGEL OLAMAYACAKTIR

Bu haber 28 Ekim 2020 - 10:03 'de eklendi ve 978 kez görüntülendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Serdar Polat 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Emperyalizme diz çöktürerek, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün eşsiz önderliğinde kurduğumuz Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümü kutlu olsun diyen Polat, 97. yıla ne yazık ki buruk ve sıkıntılı giriyoruz şeklinde konuştu.

Dönüştürülen, başkalaştırılan, milli iradeden ve anlayıştan kopartılan, şahsım yönetimine evrilen, saray iradesine demirlenen Cumhuriyeti; Atatürk Devrimi esaslarıyla yeniden inşa etmek temel görevimiz ve önceliğimiz olacak diyen ADD Şube Başkanı Serdar Polat “Ancak, bu şekilde Cumhuriyet idaresi, gerçek kimliğine kavuşmuş olacaktır. Bu hasret, milletimizin ortak talebidir. Atatürk’le, Cumhuriyet ve Cumhuriyet’in kazanımlarıyla hesaplaşma niyetinde olan siyasi iktidarın Cumhuriyet Bayramı’nı yasaklama girişimini şiddetle reddediyoruz.

Türk milleti, Cumhuriyet Bayramı’nı mutlulukla, neşeyle, gururla, el ele, engelsiz, baskısız, yasaksız ve şahıs yönetiminden uzak kutlamayı istemektedir. Atatürkçü Düşünce Derneği, milletimizin bu haklı isteğini görmekte, duymakta, anlamakta ve bu isteğe katılmaktadır. Bu nedenle de Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa etmek hedefine, tüm üyeleriyle birlikte, dinlenmeden yürümeye karar vermiştir.

Bu doğrultuda, aşağıdaki hususları milletimizle paylaşmak isteriz;

1 – Parlamenter Demokratik Sisteme Geçiş Zorunludur.

2 – Laiklik Milli egemenliğin ve milletimizin güvencesidir.

3 – Hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı Atatürkçü Düşünce Derneğinin kırmızı çizgisidir.

4 – Atatürk’ün ekonomik modelini ve sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek şarttır.

5 – Ulusal, Laik, Bilimsel, Eşit ve Karma Eğitim vazgeçilmezimizdir.

6 – Cumhuriyetimizin özü demokrasidir, demokrasimizin temeli de Cumhuriyettir.”

Buradan milletimize açık bir çağrıda bulunuyorum diyen Serdar Polat “Çocuklarımıza, Cumhuriyet kazanımlarının yeniden hayata geçirildiği demokratik, laik, sosyal, hukukun üstünlüğüne ve yargı bağımsızlığına dayanan tam bağımsız bir Türkiye bırakmak zorundayız. BU HEDEF BİZİM!

Gençlerimizin; dünüyle, bugünüyle gurur duyacakları, geleceğe umutla bakacakları, yurttaşı olmaktan onur duyacakları yeniden, “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” diye özgüvenle haykıracakları bir Türkiye’yi hep birlikte yaratmalıyız. BU DAVET BİZİM!

2023, Atatürk Cumhuriyetinin yeniden doğuş tarihidir. BU HASRET BİZİM. “ ifadelerini kullandı.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.