HATEM ANAOKULU 17 AĞUSTOS ‘TA YENİ DÖNEME BAŞLIYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

HATEM ANAOKULU 17 AĞUSTOS ‘TA YENİ DÖNEME BAŞLIYOR

Bu haber 15 Ağustos 2020 - 10:45 'de eklendi ve 4.649 kez görüntülendi.

Hatem Anaokulu , Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tüm ülkelerde Pandemi ilan edilen Covid 19 hastalığı sebebiyle 13 Mart’tan itibaren uzaktan eğitim metodu ile devam ettirdiği eğitim ve öğretimini, yaz tatilinin ardından 17 Ağustos Pazartesi günü yeniden başlatıyor.

Hatem Anaokulu kurucularından Çağrı Canbay Alp gazetemize yaptığı açıklamada salgın hastalık Covid 19 nedeniyle Hatem Anaokulunda almış oldukları tedbirleri anlattı.

Alp “ Okulumuzda Pandemiden dolayı gerekli önlemleri aldık. Dezenfekte işlemlerimizi düzenli bir şekilde yapıyoruz. Tüm okulumuz demirbaşları çocuklarımızın sağlıklarına zarar getirmeyecek temizleyicilerle silindi ve belirli periyodlarla silinmeye devam edecek. Koridor ve kullanım alanlarına uygulama ve uyarı görselleri yerleştirdik. Yeni dönemde en önemli dersimiz hijyen olacak mutlaka.  Okul girişine dezenfektan havuzu ve el dezenfektanı yerleştirdik. Her 40 dakikada bir lavabolar çamaşır suyu ile dezenfekte ediliyor. Okula girişlerde tüm öğrenci ve çalışanlar okula maske ile geliyoruz. Yeni dönemde velilerimiz okula giriş yapmayacak öğrenciyi bahçe kapısında bırakacaklar. Öğrenciyi okula aynı kişinin bırakması çok önemli. Öğrenciler okula görevli öğretmenler tarafından ateşleri ölçüldükten sonra alınacak ve çıkış saatine kadar okuldan çıkış yapmayacaklar. Okul bina girişinde dezenfektan havuzuna bastıktan sonra el dezenfektanları kullanacaklar “ diye ifade etti.

Çağrı Canbay Alp “ Pandemi nedeniyle okulumuzda sınıflarımızın fiziki ve mekân önlemlerini de aldık. Tüm öğretmenler ilk ders saatlerinde öğrencilere Pandemi ile ilgili sunum yaparak öğrencileri bilgilendirecek. Öğrencilerin sınıf içi oturma düzenleri sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak düzenlenecek. Okuldan çıkış önlemlerimizde okul çıkışında öğrenciler kademeli olarak bırakılacak, öğretmenleri tarafından velilerimize bahçe kapısından teslim edilecek. Öğrencisini erken almak isteyen velilerimizin okulu telefonla bilgilendirmesi gerekiyor. Bilgilendirme sonrası öğrenci öğretmeni tarafından veliye teslim edilecek. Servis kullanan öğrenciler sosyal mesafe kurallarına uyarak hostes ve öğretmenleri eşliğinde servislere bindirilecek. Sağlık önlemleri ve herhangi bir rahatsızlık durumunda tüm personel maske kullanmak zorunda. Ayrıca öğretmenler siperlik kullanmak zorunda. Rahatsızlanan personel okula alınmayacak. Herhangi bir rahatsızlık durumunda öğrenci okula alınmayacak. Öğrenci; okulda hastalık belirtilerini gösteren bir durumu yaşadığında izolasyon odasına alınacak ve tüm tedbirler alınarak sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek. Bu süreçte veli bilgilendirilecek ve en kısa sürede öğrenciyi okuldan alması sağlanacak. Okulumuzda 2020-2021 Eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtlarımız devam ediyor. Umarız sağlığımızın değerinin daha iyi anlaşıldığı güzel bir eğitim öğretim yılı olur bizim için. Öğrencilerimiz bizlerin göz bebeği” dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.