HASTANEDE DOKTOR - BAŞHEKİM TARTIŞMASI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

HASTANEDE DOKTOR – BAŞHEKİM TARTIŞMASI

Bu haber 15 Mart 2022 - 14:29 'de eklendi ve 1.637 kez görüntülendi.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde grev yapan doktorlar ile Başhekim Muzaffer Şenveli arasında tartışma yaşandı. Tartışma anlarının cep telefonu ile çekilerek sosyal medyada ve basın mecralarında yer bulması sonrası görüntüleri izleyen vatandaşlardan bazıları doktorları haklı bulurken, bazıları ise Başhekim Şenveli’ye hak verdi.

14 Mart Tıp Bayramı ve takibindeki 15 Mart Salı günü (Bugün) Türkiye genelinde bir çok doktorun grevde olması neticesinde kamuya ait hastanelerin tamamına yakın bir kısmında poliklinik hizmetleri verilemedi. Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de bir çok doktor greve katılım sağlarken grev yapan doktor ve anestezistler ile Başhekim Şenveli arasında tartışma yaşandı. İddialara göre Başhekim Şenveli greve katılan bazı doktor ve anestezistlerin görevlerinin başına dönmesini istedi. Doktor ve anestezistlerin dinlenme odası olarak kullandıkları bölüme giden Başhekim Şenveli, “Acil hekimin grevi olmaz. Acilin olmaz, yoğun bakımların olmaz” diye konuştu. Doktorlar ise başhekime, “Burası bizim dinlenme yerimiz. Buraya girerek bize bu şekilde hitap etmeye hakkınız yok. Burası sizin tapulu malınız değil. Bizim dinlenme odamıza girdiyseniz kapıyı kapatamazsınız, açık tutacaksınız” şeklinde yanıt verdi.

“ACİL VAKALAR EVİNE GÖNDERİLİYOR”

Acil vakaların alınmayarak evlerine gönderildiğini söyleyen Şenveli’ye yanıt veren bir anestezi doktoru ise “Acil vakalar alınıyor elektif (acil olmayan) vakalar alınmıyor” dedi. Başhekim Şenveli de “Bir vakanın acil olup olmadığına sen karar veremezsin” yanıtını verdi. Odada bulunan bir başka anestezi doktoru ise “Ben acil olup olmadığına karar verebilirim” ifadelerini kullandı.

“HASTA MAĞDURSA ŞİKAYET ETSİN”

Başhekimle birlikte odaya giren hemşire de “Serviste bugün ameliyatı olan hastalar geri gönderilmiş. Hasta mağduriyeti yaşandığıyla ilgili bize şikayet geldi” deyince, grevdeki doktor, “Hasta mağduriyetiyle ilgili hasta şikayette bulunabilir. Biz de gerekli cevabı yazarız. Ben mevcut odamdan çıkmıyorum” diye konuştu.

Yaşanan diyalogların ardından görevinin başına dönmeyen doktor ve anestezistler hakkında soruşturma başlatacağını açıklayan Başhekim Şenveli ile Anestezi ve yoğun bakım uzmanı doktorlar arasında yaşanan tartışma ameliyathane girişinde de devam etti. Görüntüler sosyal medyada gündem olurken, yapılan paylaşımlarda başhekime de, sağlık çalışanlarına da hak verildiği görüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .