HALK EĞİTİM MERKEZİNDE KURSİYERLER DİPLOMALARINI ALDILAR

HALK EĞİTİM MERKEZİNDE KURSİYERLER DİPLOMALARINI ALDILAR

ABONE OL
31 Mayıs 2023 09:41
HALK EĞİTİM MERKEZİNDE KURSİYERLER DİPLOMALARINI ALDILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Halk Eğitim Merkezi düzenlediği sergi açılışı ve diploma töreni ile yıl içinde kurslara katılan kursiyerlere diplomalarını dağıttı. Törene İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Başkan Yardımcısı Ozan Onur, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Mahir Mavi, ilçe Emniyet Müdürü Soner Duran, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan, Ak parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan ve okul müdürleri katıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sergi açılışı ve diploma töreninin açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın yaptı. Müdür Taşkın” Kurum olarak, hayat boyu öğrenmenin, bilimsellik ve bütünlük, geçerlilik, gönüllülük, herkese açıklık, her yerde eğitim, ihtiyaca uygunluk, iş birliği ve eş güdüm, planlılık, süreklilik, yenilik ve gelişmeye açıklık ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

2022-2023 Eğitim – Öğretim yılı başından itibaren 34 alanda 167 farklı programda 568 kurs açılmıştır. Bu kurslarda 14.793 kadın,8.637 erkek olmak üzere 23.430 kursiyere eğitim verilmiştir. Vermeye de devam ediyoruz. Sosyal ve kültürel alanda açılan 366 kursta 17.861 kursiyerimize, Mesleki ve Teknik alanda açılan 202 kursta 5569 kursiyerimize, 35 okuma yazma kursunda 298 kursiyerimize eğitim verilmiştir. Aile Okulu projesi kapsamında açılan

21 kurstan 2.761 kursiyerimiz faydalanmıştır. Afet ve Acil Durum Farkındalık kurslarımızda 509 kursiyerimize eğitim verilmiştir. Örgün eğitimden mezun olan bireylere yönelik üniversiteye hazırlık kapsamında açılan destekleme ve yetiştirme kurslarımız da devam etmektedir.” Şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yaptığı konuşmada “Bandırma Halk Eğitimi Merkezimiz eğitim ve öğretimde yaşanan hızlı değişimler karşısında kendisini sürekli yenileyen bir kurum olarak, halkın beklentilerini karşılama noktasında önce insan düşüncesini benimseyerek bireylerin ilgi, istek, ihtiyaç ve yeteneklerine göre bilgi ve beceri eksiklerini tamamlayarak, ulusal ve evrensel kültür değerlerinin yaşatılıp, yaygınlaştırılması ve genç kuşaklara aktarılmasını sağlayarak önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Her zaman, her yerde ve herkes için eğitim anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yine Ülkemizin 6 Şubat 2023 tarihinde ardı ardına yaşadığı deprem felaketinin hepimizi derinden etkilediğini belirtmek isterim. Bu bağlamda tüm kurum ve kuruluşlarımız imkanları dahilinde deprem bölgesindeki depremzedelere yardım için seferber olmuş ve işbirliği halinde yardım faaliyetleri düzenlenmiştir. Bandırma Halk Eğitimi Merkezi de bu süreçte aktif rol oynamıştır. Konuşmama burada son verirken, eğitim öğretim sürecinde görev ve sorumluluk üstlenen tüm paydaşlara teşekkür eder, hepinizin hayat boyu öğrenme haftasını kutlarım.” Dedi.

Programın son bölümünde İlçe Kaymakamı Engin Aksakal kursiyerlere diplomalarının takdim ederek, serginin açılış kurdelesini kesti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.