HAKAN AYDIN: ÜZGÜNÜZ VE KIRGINIZ

HAKAN AYDIN: ÜZGÜNÜZ VE KIRGINIZ

ABONE OL
12 Mayıs 2024 10:12
HAKAN AYDIN: ÜZGÜNÜZ VE KIRGINIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Spor Kulübü seçimli genel kuruluna günler kala başkanlık için adı geçen iş insanı Hakan Aydın son haftadaki gelişmeleri Şehir Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemal Vural Atabey’e anlattı.

Öne çıkmayı sevmeyen bir insanım

Sosyal medyada ve basında başkan olacağı yönüne haberler çıkan Hakan Aydın  “ Ben uzun bir süredir Bandırmaspor yönetim kurulunda yer alıyorum. Bir görev adamı olmam nedeniyle de basında ve sosyal medyada çok fazla öne çıkmayı sevmiyorum. Bu süreçte de Onursal Başkanımız Onur Göçmez’in verdiği görevleri en iyi şekilde yerine getirdiğime inanıyorum. Hakan Aydın olarak turizm işletmeciliği yapıyorum. İşletmelerimizin tamamı Bandırma dışında olmasına karşın vergilerimizi Bandırma’ya ödüyoruz. Bandırma’ya ve Bandırmaspor’a yürekten bağlı insanlarız.

Yönetim kurulumuzu oluşturmuştuk

Bandırmaspor kongresi yaklaşırken ben ve arkadaşlarım yaptığımız toplantılar neticesinde bu işin altından kalkabilecek bir ekip kurduk. Ekibimizin içinde Bandırmalı genç iş insanları olduğu gibi benim kişisel ilişkilerimden kaynaklı elini taşın altına sokacak çok başarılı Bandırma dışından iş insanları da vardı. Kısa sürede çalışmaları tamamlayarak,  raporları hazırlayarak yol haritamızı oluşturduk. İlk etap da 35 milyon liralık bir bütçe oluşturduk. Otopark gelirleri, Teksüt’in isim anlaşması ve sponsorluk anlaşmaları ile hedef bütçeyi destekledik. 1. Lig oldukça pahalı bir lig. Bandırma’nın dinamikleri ve özellikle de Belediyemizin desteği olmadan mali açıdan bu yükü kaldırmak pek olası değil. Yönetim olarak öncelikli hedefimiz genç ve dinamik bir ekip oluşturmak, altyapıyı güçlendirmek ve altyapıdan gelecek futbolcular ile Bandırmaspor’u geleceğini kurtarmaktı. Onursal Başkanımız Onur Göçmez’in işaretleriyle de bu hedefler doğrultusunda yola çıkmıştık.

Bandırma Belediyesi bizi nedense yok saydı

Ben ve ekibim çok başarılı iş insanlarından oluşuyordu. Saygın iş insanlarıyız. Yönetim kurulu çalışmalarımız devam ederken Bandırma Belediyesinden görüşme talebi geldi. 1 Haziran günü açılacak işletmelerimin son hazırlıklarını denetleme adına Alaçatı’da idim. Bandırma Belediyesinden telefon gelince tüm işleri bırakıp sabah erkenden Bandırma’ya geldim. Ne yazık ki, akşam 20.30’da kadar bizi arayan olmadı. Arkadaşlarım beni arayarak ne oldu diye sorsalar da arayan yok dedim. Ben 20.30’da telefon açtığımda ise yemekteyiz yanıtı verdiler. Eğer Bandırma Belediyesinin bizim için ayıracak vakti yoksa ya da Bandırma Belediyesinin planlamalarında Bandırmaspor yok ise bunu saygı ile karşılarız. Ancak bize yapılan saygısızlığı da kamuoyunun takdirine bırakmak istiyoruz. Bir süre önce yaptığımız görüşmede Başkan Mirza, bizim yönetimi alma konusunda güzel temennilerde bulunmuştu. Bu da beni ve arkadaşlarımı umutlandırıp mutlu etmişti. “

Kentin dinamikleri Bandırmaspor’un yanında durmuyor

Bu gelişmeler sonucunda arkadaşlarıyla beraber bir araya gelerek durum değerlendirmelerinde bulunduklarını belirten iş insanı Hakan Aydın “ Biz ne kadar iyi niyetli olsak da Bandırmaspor için elimizden gelenin fazlasını yapmak istesek de kentin dinamikleri, iş insanları, STK’ları ve Belediyesi yanımızda yer alma gayreti içinde olmayı tercih etmemesi ileride daha büyük sıkıntıları ortaya çıkaracağı için yolun başında bu yola çıkmamayı uygun gördük. Bu kararımızı sizin aracılığınız ile kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ben ve arkadaşlarım üzgünüz ve kırgınız.

Göçmez ve Soylu’nun kararlarını gözden geçirmesini istiyoruz

Bu gelişmelerin ardından Bandırmaspor’un geldiği noktadan geri gitmemesi adına Onur Göçmez ve Gürol Soylu’nun kararlarını bir daha gözden geçirmelerini arzu ediyoruz. Spor kamuoyunun da bu yönde baskı yapması gerektiğine inanıyoruz. Yönetim kurulu oluşturmama kararımızın ardından geri çekilen kişiler varsa onlarında önünü açmak istedik. Hakan Aydın olarak ve arkadaşlarım yeni seçilecek başkan ve yönetimin yanında duracağız, onları her zaman destekleyeceğiz.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.