HAC VE UMRE ZİYARETLERİ BAŞLIYOR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

HAC VE UMRE ZİYARETLERİ BAŞLIYOR

Bu haber 07 Mayıs 2022 - 9:43 'de eklendi ve 491 kez görüntülendi.

Son 2 yıldan bu yana yapılamayan Umre ve Hac ibadetlerinin bu sene tekrar başlayacak olması memnuniyet yarattı. Çok uzun yıllardan bu yana Hac ve Umre organizasyonları gerçekleştiren Hacet Turizm ortakları Zekai ve Sefer Yaşar kutsal topraklara tekrar kavuşacaklarının mutluluklarını taşıdıklarını ifade ettiler.

2020 ve 2021 yıllarında Suudi Arabistan’ın ülke dışından gelecekler için hac ve Umre organizasyonlarına izin vermediklerini söyleyen Hacet Turizm Ortaklarından Sefer Yaşar “İlk kez hayatımda böylesi bir sıkıntı yaşadık. Pandemi yüzünden 2 yıldan bu yana Hac ve umre organizasyonlarını yapamıyoruz. Bu sene kısıtlamaların gevşetilmesiyle Hac ve Umre organizasyonları başlayacak. Zamanın dar olması nedeniyle Umre ziyaretlerinin Kurban Bayramı sonrasına kalacağını düşünüyoruz.

Hac ziyaretleri için ülkemize verilecek olan kontenjan sayısının belirlenmesini bekliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda başvurularını yapan hacı adaylarının kura çekimleri yapılacak ve kazananlar hac ziyaretlerini yapabilecekler. Biz hac için kontenjan sayısının bu sene yaklaşık 35 Bin ile 40 Bin kişi arasında olacağını ön görüyoruz. Suudi Arabistan Devleti bu sene hac ziyareti için bazı kısıtlamalar getirdi. Hac için 65 yaşından büyük olmamak, en az 2 aşı yaptırmak ve seyahatten 72 saat öncesinden test olmak şartları istenecek. Hac ziyareti için daha bir ücret belirlenmesi olmadı. Bakanlıklar arası hac Kurulu yapacağı toplantı sonucunda Hac ücretlini belirleyecek. “ Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .