GÜMÜŞ: BALIKESİR İLİNİ GELECEĞE TAŞIMAYA HAZIRIZ

GÜMÜŞ: BALIKESİR İLİNİ GELECEĞE TAŞIMAYA HAZIRIZ

ABONE OL
30 Kasım 2023 10:33
GÜMÜŞ: BALIKESİR İLİNİ GELECEĞE TAŞIMAYA HAZIRIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan 24. Dönem CHP Balıkesir milletvekilliği görevini de yapan Haluk Ahmet Gümüş, Balıkesir büyük geleceğine hazırlıksız yakalanmamalıdır dedi.

Gümüş “ Balıkesir büyük geleceğine ehil ellerde; öngörüsü ve ufku geniş yöneticilerle hazırlanmalıdır. Balıkesir,  Güney Marmara’nın  imkanları açısından  yatırımlar için en uygun coğrafyasıdır. Bizim geçmiş yıllarda halkı bilgilendirdiğimiz gibi; ipekyolu projesi ve dünyadaki ekonomik gelişmeler dünya sermayesinin tekrar Asya coğrafyasına doğru hizalanarak akmakta olduğu artık açıktır.

yıllardır Balıkesir’in dağlarının taşlarının, dışardan gelen kişilerce satın alınmaya devam edilmesinin nedeni budur. Emlak sahiplerini nerede ne yapılacağı konusunda bilinçlendireceğiz. herkes emlağın değerini daha iyi anlayıp hesaplayacak. Balıkesir’i geleceğe hazırlamak için gerekli tüm projelere başlayıp tamamlayacağız . bu projelerin önemli bir kısmını kendi dönemimizde hayata geçireceğiz. Balıkesir’i; oldu bitti! menfaatler böyle gerektirdi!  olmasaydı iyiydi ama oldu! yapmaya çalıştık ama yapamadık!  elimizden bu kadarı geldi! zihniyetine teslim etmeyeceğiz. önümüzdeki dönem tüm dünya için değişim ve dönüşüm dönemidir. yanlış seçimler ve yanlış kararlar coğrafyamıza 100 yıl zarar verebilir. Yerel yönetimlerde doğru seçimler yapılmalı bölgemizin geleceğiyle ilgili konularda bilinçli ve cesur olunmalıdır.

Balıkesir’de akıllı şehir anlayışının önünü  açacağız. çöpümüz bile para yapacak. enerjiye dönüştüreceğiz. Balıkesir’i teknolojiyle yönetirken doğadan doğanın güzelliklerinden ayırmayacağız. Balıkesir çevre konusunda örnek şehir olacak. hayvancılık ve tarım üretimi örnek projelerle desteklenecek, çiftçimizin her zaman özel bir yeri olacak. Her şeyden önce insan sağlığı gelecek. Gençler sağlanan olanaklarla ilimizi  tercih edecekler. Balıkesirli, Balıkesirli olmaktan gurur duyacak. Balıkesir’de yaşayan bu ilde kalmanın yollarını arayacak. ilimizin belediye hizmetleri her kesimin-siyasi yelpazenin görüşleri de alınarak yönetilecek. Vatandaşın dini vecibelerini yerine getirmesinde büyükşehir belediyesi kendine düşen en kaliteli hizmeti verecek. Bölgemizde işsizlik değil yetişmiş işgücü ihtiyacı konuşulur olacak. Mevcut iş gücünün çağa uygun programlarla ihtiyaçlara uygun olarak destekleyeceğiz. Kuvayı Milliyenin merkez karargâhı olan Balıkesir. büyükşehir faaliyetlerinde de ulusal dayanışma ve birliğin örnek yönetimini gösterecek.

toprağımız en değerli varlığımızdır, . kirletmeyeceğiz kirlettirmeyeceğiz. Kıyılarımızdaki ilçelerimiz Fransa ve İtalya kıyılarıyla yarışacak. Deniz kirliliği sorununa son verilecek. Kıyılarımız sanat kültür ve eğitimin merkezi haline dönüşecek. Şehircilikte önder Japonya ve Almanya gibi ülkelerle bilgi alışverişi amacıyla kardeş şehirler bulacağız. ” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.