GÜMÜŞ: ARA ELEMAN SIKINTISI YAŞIYORUZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

GÜMÜŞ: ARA ELEMAN SIKINTISI YAŞIYORUZ

Bu haber 24 Eylül 2021 - 9:34 'de eklendi ve 318 kez görüntülendi.

MÜSİAD Bandırma Şubesinden Kaymakam Aksakal’a ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bandırma Şube Başkanı Cemal Gümüş ve Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Bandırma’ya yeni atanan Kaymakam Engin Aksakal’ı makamında ziyaret gerçekleştirildi.

6 Eylül 2021 tarihinde görevine başlayan Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal’ı, MÜSİAD Bandırma Şubesi Başkanı Cemal Gümüş ve yönetim kurulu üyeleriyle ziyaret edildi. Ziyarette ara eleman sorununa değinildi.

Sanayi sektörünün büyük sorunu olan ara eleman sıkıntısı ile birçok gencin sanayi alanında çalışmaya yanaşmaması çalışacak elaman sorunu ile karşıya bırakıyor. Ara eleman bulmakta zorlanan imalatçılar, yeni neslin üretimde yer almaya yanaşmadığını dile getiren Gümüş “ Bizler işletmelerimizde ara eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Bu konu ile ilgili birlikte çalışma yapmamız gerekiyor. Milli Eğitim Müdürlüğünce ara eleman eksikliğini çözmek gerekiyor. Ara elman sıkıntısının giderilmesi konusunda Bandırma İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulacak projelere MÜSİAD olarak gerekli desteği vermeye hazırız” dedi.

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal “Nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni yönetiminize hayırlı olsun diliyorum. Bandırma sanayi şehri, Bizim üzerimize düşen elimizden geldiğince Bandırma’yı daha ileriye taşımak için birlikte yürüyeceğiz. Sivil toplum kuruluşları olarak, işverenler olarak, Lise öğrencilerine İşletmeler ile ilgili seminerler düzenleyelim, genç dinamik çocuklarımızın ilgisini çekmemiz gerekiyor. Ara eleman konusunda sektörel anlamda cazibe merkezi kurulabiliriz” ifadesinde bulundu.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.