GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMDE ANLAŞTILAR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMDE ANLAŞTILAR

Bu haber 22 Ocak 2021 - 10:18 'de eklendi ve 2.918 kez görüntülendi.

Deva Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir başkanlığındaki Deva Partisi heyeti Bandırma’da bir dizi ziyarette bulundu. Sırasıyla Ticaret Borsası, Tek Gıda İş Sendikası, Belediye, Ticaret Odası, CHP ve İyi Parti’yi ziyaret eden Deva Partisi heyeti esnafları da ziyaret ederek ekonomik durumlarını sordular. Bandırma ziyaretini İyi parti ile sonlandıran İl Başkanı Kemal Aydemir, İlçe Başkanı Ayşegül Özdemir, Erdek İlçe başkanı Murat Sever ve yönetim kurulu üyelerini İyi Parti’de İlçe Başkanı Necmi Sert Karşıladı.

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, iyi Parti’nin seçim sonuçlarını tebrik ederek “geçtiğimiz seçimlerde hem Balıkesir’de hem de Bandırma’da yüksek oylar aldınız. Sizleri kutluyorum. Biz de Deva partisi olarak il kongremizi tamamlayarak saha çalışmalarına başladık. İlkesel olarak güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin Türkiye’ye uymadığını görüyoruz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi konusunda Genel Merkez bazında görüşmelerin devam etmesi bizleri umutlandırıyor.”

DEVA Partisi İlçe Başkanı Ayşegül Özdemir tüm partilerin Bandırma için bir arada hareket etmeleri gerektiğini söyleyerek “Burada hedef Bandırma’ya hizmet etmek olmalıdır. Bandırma’nın çıkarlarını parti menfaatlerinin üstünde tutmalıyız. Bu konuda iyi niyetli tüm Bandırma bileşenleri ile hareket etmeye hazırız.”

Ziyaretleri dolayısıyla DEVA Partisi heyetine teşekkür eden İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert “Ben Kamu Sen kurucusu bir öğretmenim. 2017 yılında kurulmamıza karşın seçimlerde Bandırma’da %18 gibi bir başarı kazandık. Köy Enstitüsü mezunu bir öğretmen olarak idolümüz tabi ki Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Türkiye’ye getirilen yeni sistem ile Büyük Millet meclisi ve Milletvekilleri devre dışı kalmış önemlerini yitirmişlerdir. Ülkede yargı, yasama ve yürütme tek kişinin elindedir. Sivil toplum örgütleri sindirilmiştir. Bu sistemin devam etmesi olası değildir. İyi Parti olarak güçlendirilmiş parlamenter sistemin bu ülke için en iyi sistem olduğuna inanıyoruz. “Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.