GÜÇ LABORATUVARLARI BAHARA KALDI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

GÜÇ LABORATUVARLARI BAHARA KALDI

Bu haber 04 Ağustos 2021 - 10:34 'de eklendi ve 620 kez görüntülendi.

20 Yıllık Ak Parti iktidarının Bandırma için en önemli ve kalifiye yatırımından bir kez daha bahsetmek istiyorum. Yatırımın tam adı Yüksek Gerilim Yüksek Güç Test Laboratuvarı. 2018 yılında Bandırma’nın Ömerli Mahallesinde temeli atılacağı açıklanan bu Güç Laboratuvarlarından Ak Parti’deki bayramlaşmaya kadar ses seda yoktu. Aldığımız duyumlara göre de Eskişehir ve Sakarya Milletvekilleri bu çok önemli yatırım olan Güç Laboratuvarlarını kendi bölgelerine kaydırma çabaları içine girmişlerdi. Bu bilgiler ışığında Şehir Gazetesi olarak olayı gündeme taşımış, Balıkesir Milletvekillerinden açıklama beklemiştik. Bende köşemde yatırımın önemine dikkat çekerek Ak Parti İlçe Teşkilatından bilgi talep etmiştim. Ancak Milletvekillerinden hiçbir açıklama gelmemiş, Ak Parti İlçe başkanı Mehmet Doğan da sadece konunun takipçisi olduklarını ifade etmişti.
CHP İlçe Teşkilatı yatırım önemini anlamış olacak ki, bir süre önce Selim Panç Başkanlığındaki CHP Heyeti Ömerli Mahallesine giderek Güç laboratuvarı yatırımının hemen hayata geçirilmesini istedi. 2018 yılında temeli atılacağı, 2024 yılında da faaliyete geçirileceği açıklanan Güç laboratuvarları için 2020 yılı bütçesinde 101 milyon, 2021 yılı bütçesinde de 679 Milyon para ayrılmıştı. Ancak ne oldu ise bu paralar doğal olarak temeli bile atılamayan Güç laboratuvarlarına değil, ülkedeki başka yatırımlara kaydırıldı. 300 mühendisin çalışacağı bu yatırımın başka bir bahara kaldığını Ak Parti’deki bayramlaşmada benim sorum üzerine Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı açıkladı.
Peki, ne dedi Sayın Subaşı? Bandırma’nın bugüne kadar alacağı en önemli yatırım olan Güç laboratuvarı temelinin 2022 yılının Bahar aylarında atılacağını açıkladı. Üstüne basarak ifade ederek Güç laboratuvarlarının başka bölgelere kaydırılmayacak dedi. 4 senelik bu gecikme nedeni olarak da pandemiyi ve sorumlu bakanlıktaki değişimi gösterdi. Yani, Bandırma’nın Güç Laboratuvarı yatırımının başka bahara kaldığını en yetkili bir ağızdan öğrenmiş olduk. Şimdi kısaca Güç Laboratuvarının neden Bandırma için en önemli yatırım olduğundan bahsedeyim. Bu yatırım ile Bandırma kısa, orta ve uzun vadede tam bir çekim merkezi olacak. Tesislerde 300 Mühendis çalışacak. Türkiye’de üretilen tüm elektrik ve elektronik cihazlar Bandırma’ya gelerek bu laboratuvardan onay almak zorunda olacaklar. Yatırıma bağlı olarak Bandırma Lojistik Merkezi haline gelecek. Şimdi Yurtdışına gönderilerek onaylanan cihazların Bandırma’ya getirilmesiyle Bandırma Limanının önemi bir kat daha artacak. Askeri hava üssünün sivil uçaklara açılması gündeme gelecek. Küçük Sanayi Sitelerinin sayıları giderek artacak. Kısacası Bandırma bu Güç Laboratuvarına Türkiye’de sahip olan tek merkez olacak.
Ben bu kentte siyasetçi olsam, hele hele İktidar Partisinde siyaset yapıyorsam tüm işlerimi bırakıp bu tesisin yapılması için gecemi gündüzüme katardım. Parti ayrımı yapmaksızın bölge Milletvekillerini, Ticaret Odasını, Ticaret Borsasını, Büyükşehir Belediyesini, Bandırma Belediyesini, Kent Konseyini, Sivil Toplum Kuruluşlarını toplar Ankara’ya kamp kurardım. Ama ben siyasetçi değil, haberciyim. Ben sadece yazabilir ve yol gösterebilirim. Gerisi, siyasetçilerin işi…….

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .