GÖNEN'İN TEK BAYAN MUHTARI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

GÖNEN’İN TEK BAYAN MUHTARI

Bu haber 05 Aralık 2021 - 13:10 'de eklendi ve 274 kez görüntülendi.

Gönen ilçesinin 89 kırsal mahallesinin tek bayan muhtarı Hikmet Köse mahalle halkı tarafından çok seviliyor.
Gönen ilçesine 15 km. uzaklıkta bulunan kırsal Gelgeç Mahallesi Muhtarı Hikmet Köse son yapılan yerel seçimler öncesi mahallenin en büyük sorunu olan, su sorununu çözeceği söyleyerek vatandaşların oylarına talip oldu. Mahalle halkı da kendisini destekleyerek mahallelerine muhtar seçtiler. Uzun süre eşi İbrahim Köse ile İstanbul’da yaşamlarını sürdüren Muhtar Hikmet Köse daha sonra eşinin mahallesi kırsal Gelgeç’e yerleşti.
Muhtar Köse, “Köyümüz çok susuzluk çekti, çok zahmet çektik, ben bu yüzden aday oldum. Köyümüzün suyunu getirttim. şimdi susuzluk kalmadı, alt yapımız yoktu, onu yaptırdım, doktor odası ve muhtar odası yaptırttım. Çocuk parkı istedim, onu yaptılar, alt yapı yapıldığı bozuk olan yollarımız bozuldu ve şimdi onlar yapılıyor. Şimdilik geçici olarak yapıldı, baharda asfalt olacak. Allah devletimizden razı olsun” dedi.
65 haneli ve 138 nüfusa sahip Gelgeç Mahallesi Muhtarı Hikmet Köse, şimdi ileri de oluşabilecek bir susuzluğa karşı gölet yapılmasını istediğini, şu anki sorunlarının ise internet sıkıntısı olduğunu, öğrencilerin pandemi dolayısıyla geçen yıl ders yapamadıklarını söyleyerek, bunun için gerekli yazışmaları yaptığını söyledi. Mahallesini ve insanları çok sevdiğini söyleyen Köse’nin en büyük destekçisi eşi İbrahim Köse ise “Seçimler de mahalle halkı olarak eşimi destekledik ve başardık. Evde tabi ki muhtarın sözü geçiyor”

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .