GÖÇMEZ: BANDIRMASPOR ANONİM ŞİRKET KONUSUNU TARTIŞMAYA BAŞLAMALIDIR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

GÖÇMEZ: BANDIRMASPOR ANONİM ŞİRKET KONUSUNU TARTIŞMAYA BAŞLAMALIDIR

Bu haber 23 Mayıs 2022 - 14:50 'de eklendi ve 788 kez görüntülendi.

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez düzenlediği basın toplantısında yeni çıkarılan spor yasasıyla beraber artık Bandırmaspor’un da şirketleşme konusunu tartışmaya başlaması gerektiğini ifade etti.

BANDIRMASPOR’UN BORCU 43 MİLYON LİRA

Kulübe başkan olduğunda kulüp borcunun 19 milyon lira olduğunu söyleyen Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez “Bugün itibari ile borcumuz 43 milyon 470 bin liradır. Bize devir olan  borcun % 80’i dış borçlardı. Yani, kredi, UÇK ve icra borçlarıydı. Bir kulüp için dış borçlar hep sıkıntı yaratan borçlardır. Bu süreç de küme düşme potasında aldığımız kulübü şimdi süper ligin kapısına getirdik. Üstelik dış borçları da şimdi % 10 seviyesine çektik. 3,5 milyon kur farkını düşürdüğümüzde de borcumuz 39 milyon lira seviyesinde kalıyor.

Görevde kaldığımız görev süresinde 17 milyon lira borç ödedik. Hiçbir futbolcumuza ne prim ne de maç başı borcumuz var. Mayıs ayı sonunda ödememiz gereken 2,5 milyon lirayı futbolcularımıza bugün ödeyeceğiz. FİFA nezdinde de dosyamız yok. Kulübün yönetim Kurulu üyelerine borcu 34 Milyon lira. Ben ve arkadaşlarımız alacaklarımızın bir kısmını kulübe bırakacağız.

MAÇLARIMIZI BALIKESİR’DE OYNAMAK İSTİYORUZ

Play of maçları sonunda Süper Lige çıkarsak maçlarımızı oynamak için stadımızın ışıklandırılması gerekiyor. Bu konu benim ya da yönetim kurulunun işi değil. Bu konuda Sayın Valimiz Hasan Şıldak gerçekten çok uğraşıyor. Ancak diğer demeç verenlerin attıkları bir adım yok. Eğer Süper Lige çıkarsak biz il sınırları dışına çıkmak istemiyoruz. O yüzden maçlarımızı Balıkesir’de oynamak istiyoruz. Bandırma artık Balıkesir takıntısını bırakmalıdır. Balıkesirspor takımının küme düşmesine en çok üzülenlerden biriyim. “

NEDEN KONGREYE GİDİYORUZ?

Haziran ayının başında seçimli olağanüstü genel kurula gitme sebeplerini anlatan Başkan Göçmez “Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızdan bir kısmının artık yorulduğunu görüyorum. Bir kan değişikliğine gitmek zorundaydık. Ancak yönetimin % 80’i göreve devam edecek.

Yeni spor yasası artık kulüplerin dernek vasfından çıkarılmasını şirket haline gelmesini hedefliyor. Bu çerçevede Bandırmaspor’un da şirketleşme konusunu tartışmaya başlaması gerektiğini düşünüyoruz. Zira dernek olarak kalınırsa borç oranında bütçe ile takım kurabileceksin. Bu da takımın küme düşmesi anlamına gelir. Ön yargıları bırakıp şirketleşmeyi konuşmalıyız. Bunun için mutlaka komite kurulmalı, tüm paydaşlarla görüşülmelidir. Anonim şirket olma kararı alınırsa şirketin % 51’i bir şirkete satılırken, diğer % 49’u ise Kulüp, vakıf ve Bandırmaspor Taraftar derneğinde kalmalıdır. Konu Onur Göçmez ile alakalı değildir.

KİMDEN NE BEKLİYORUZ?

Bandırma Belediyesinin bize verdiği benzinlik arazisi için yaptığımız ihalelerden sonuç alamadık. Ancak kalıcı gelirlere olan ihtiyacımız her geçen gün artıyor. O yüzden Bandırma Belediyesinden başka bir noktada benzinlik arazisi istiyoruz. Ayrıca Tolga Tosun Başkanımızın otobüs sözü vardı. Tola Başkanımdan otobüsü bekliyoruz. Alt yapımızın çalıştığı Edincik tesislerimizin modelleşmesi gerekiyor. Yücel Yılmaz Başkanımın da sosyal tesisler ve ikinci antrenman sahası sözü vardı. Onun da sözünü tutacağını biliyoruz. Bordo kutumuz da ciro oldukça yükseldi. Farklı noktalarda yeni bordo kutular açmayı hedefliyoruz. “

Basın toplantısının sonunda Cin Çukuru ruhunun canlandığını vurgulayan Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez, şampiyon olunması durumunda kutlamaların Cin Çukurunda yapılacağını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .