GEMİCİ: DESTEK PAKETSİZ TAM KAPANMA ESNAFI TAMAMEN BİTİRİR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

GEMİCİ: DESTEK PAKETSİZ TAM KAPANMA ESNAFI TAMAMEN BİTİRİR

Bu haber 01 Mayıs 2021 - 17:04 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.

Bandırma Manifaturacılar Tuhafiyeciler ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Adnan Gemici pandemi dolayısıyla zaten çok zor günler geçiren küçük esnafı alınan son kapanma kararıyla birlikte tamamen tükendiğini söyledi.
Şehir Gazetesine konuşan Başkan Gemici “Covit 19 vakalarının artması nedeniyle Hükümet tarafından alınan tam kapanma kararı küçük esnafı tamamen bitirme noktasına getirdi. Biz küçük esnaflar tam kapanma ile beraber ekonomik destek programlarının de açıklanmasını bekliyorduk. Ancak son karar sonrasında adeta kendi kaderimize terk edildik.
Küçük esnaflar olarak perakende yasasının çıkmasını bekliyoruz. Bu yasanın meclisten çıkmamasıyla mantar gibi türeyen büyük market zincirlerinin baskısı altındaki küçük esnaf çaresi kalıyor. Zira bu zincir marketler küçük esnafların sattığı tüm malları tek elden satıyorlar. Bu da küçük esnaf aleyhine haksız bir rekabet yaratıyor. Zincir marketlerle rekabet etme şansı olmayan küçük esnaf için çöküşün tuzu biberi oldu. Bu haksız rekabetin son bulması adına bir an önce Türkiye Büyük Millet Meclisinden perakende yasasının çıkmasını talep ediyoruz. Herkes kendi branşında faaliyet gösterip yaptığı işin mallarını satmasını istiyoruz.”
Tam kapanma kararıyla beraber küçük esnafa yönelik destek paketi açıklanmamasının küçük esnafı mağdur ettiğini belirten Manifaturacılar Tuhafiyeciler ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Adnan Gemici “Bayram öncesi alışverişini bekleyen küçük esnaf için destek programı olmadan açıklanan tam kapanma kararı büyük bir yıkım oldu. Küçük esnaf dükkanları açamasa da alışverişini yapamasa da kiralarını ödeyecek, vergilerini yatıracak, SGK primlerini ödeyecek.
Küçük esnaflar olarak bu zor süreci atlatmak adına hükümetten tüm ödemelerin 1 ay süreyle ertelemesini istiyoruz. Ayrıca küçük esnafa destek olması için acil olarak yapılan işlerin kapasitesine göre 10 Bin lira ile 50 Bin lira tutarında geri ödemesiz hibe yardımı yapılmasını bekliyoruz. “ Dedi. Cemal ATABEY

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.