GAZİ AYBEY, KENDİSİNDEN HABERSİZ YAPILDIĞINI İDDİA ETTİĞİ HAVALE’NİN PEŞİNE DÜŞTÜ!

GAZİ AYBEY, KENDİSİNDEN HABERSİZ YAPILDIĞINI İDDİA ETTİĞİ HAVALE’NİN PEŞİNE DÜŞTÜ!

ABONE OL
8 Aralık 2023 15:04
GAZİ AYBEY, KENDİSİNDEN HABERSİZ YAPILDIĞINI İDDİA ETTİĞİ HAVALE’NİN PEŞİNE DÜŞTÜ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cep telefonunda bankacılık hesaplarını kontrol eden 67 yaşında Şükrü Aybey ekranda”Şükrü Aybey “19.800 TL işlem yaptınız” uyarısını görünce,  hesabından önce 20 bin lira sonra da 19bin 800 TL işlem yapıldığını ve toplam 39 bin 800 TL’nın başka bir kişiye havale edilmiş olduğunu göründe şaşkına döndü. Çünkü iddiaya göre vazife malulü gazi Şükrü Aybey kimseye bir kuruş bile havale göndermemişti.

Derhal bankanın müşteri hizmetlerini arayıp internet bankacılığı hesaplarını kapatıp bloke koyduran Şükrü Aybey ilginç olayı şöyle anlattı:
” Köyde zeytin hasadında olduğum için bankaya 16 Kasım’da geldim. Banka yetkililerine işlemlerin tarafımdan yapılmadığını, bilgim ve rızam dışında yapılmış olduğunu söyledim ve ne yapmak gerektiğini sordum. Ben çekilen ve biri 20 bin, diğeri 19.800 TL olmak üzere toplam 39.800 TL hesabımdan alınmış olduğunu görünce şaştım.. Havaleyi benim yaptığım görülüyor ama aslında ben kesin olarak söylüyorum ki böyle bir havale yapmadım. 67 yaşındayım ve bunamadım herhalde. Cep bankacılığı güvenli değil mi yoksa? Bakiyem 11 bin küsur olup bankadaki hesabım şimdilik bu kadardır ve neden bu miktarın da havale edilmediğine şaşırmıştım. Banka yetkilisine havaleyi kime gönderdiğimi sordum ama yetkili bana bilgi veremeyeceğini söyledi. Halbuki elimdeki dekontta havaleyi gönderdiğim iddia edilen kişinin adı ve İBAN numarası belli olmasına rağmen adresini banka vermediği için o kişiye ulaşamıyorum. Savcılık kararıyla bilgi verebileceklerini söylediler. Bir ilginç konu da; telefonuma yeniden güncelleme yapmamı istediler, hâlbuki diğer bankalarla irtibatım var; yani çalışıyoruz; sadece bu havale işleminin yapıldığı bankadaki hesaplarıma giremiyorum. Kendileri girdiği halde ben telefonumu kullanamıyorum, hatta yenilediğim şifreler kısa sürede birkaç gün içinde bilgim dışında iptal ediliyor. Harcama itiraz formunun sonucunun savcılık kararını bekliyoruz. Gönderilen havaleler, yani EFT bilgim dışında ve onayım olmadan yapılmıştır. Yeni bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu düşünüyorum. İlgili kişilerin cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundum. Avukatım bankaya noterden ihtarname göndererek hesabımdan para çekenlerin sarih adreslerini istedi. Ona göre dava yürüyecek. ” Haber : Erdem ÖZCAN

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.