GALİBİYETTEN DERS ÇIKARMAK!... - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

GALİBİYETTEN DERS ÇIKARMAK!…

Bu haber 21 Eylül 2020 - 16:35 'de eklendi ve 2.183 kez görüntülendi.

Sakın size tuhaf gelmesin!..”Hiç galibiyetten ders çıkarılır mı?”diyen arkadaşlar olacaktır..Ağzımız alışmış ya,biz hep mağlubiyetlerden,yenilgilerden ders çıkarırız sözüne…Okuyucu haklı..

Akhisar maçını kazandık mı?..Kazandık..Maç sonu tabela güzel mi güzel!..Gol:Del Valle..Skor 1-0..Kazanılan 3 puan..”Oyunu bırak,puanlara bak!.”şeklinde kuyruk sallayanlar da çıkabilir..O da normal..

En iyisi kaleci Gökhan’dı desem..

“ Akhisar maçının en iyisi kalecimiz Gökhan’dı”desem sanırım kalemizdeki yaşadığımız atakların sayısı ortaya çıkar..”İlk maçta yedek bıraktığımız Onur,defansa güç kattı”desem,çoğunuz katılacaktır…Erkan da ilk maça göre iyi idi bana göre..Beni asıl şaşırtan beğendiğim Hakan’ın koridorunda yaşadığı sıkıntılardı..Sözün kısası mı “Bandırmaspor kaleci Gökhan ile birlikte ideal savunmasını bulmuştur..”

 Sıkıntı hangi bölgede?

    Akhisar galibiyetine rağmen sıkıntı hangi bölgede derseniz,ben orta alanda derim..Hüseyin Bak zorlu bölgede yaşıyla savaşıyor..41 numaradan 8 numaraya geçen Samet Katanalp”Gerçek yerimi buldum”dese de “Bu lig için yeterli mi?”sorusunu sorduruyor insana..Beğendiğim Landel bile bu maçta Ümraniye maçının altında kaldı..Bu orta sahada İshak-Landel-Haliloviç üçgenini bekliyorum..İshak sakat mı?Formsuz mu?Yoksa idman eksikliği mi var? Daha  pandemisi geçmedi mi? Haliloviç 88.dakikada oyuna girecek kadar yeteneklerini unutmuş mu?

Serdar Hoca,Ümraniye maçına göre çok iyi diziliş ile başladı Akhisar maçına..Stoper Fırat’ın yerine tecrübeli Onur’u; kısa adımlı Doğan Can’ın yerine sağ kanadın asıl orijini olan Berat’ı sahaya sürdü..Berat ve Del Valle kendilerine az top gelmesine karşılık bence klaslarını gösterdiler Akhisar maçında..Pote bile rakibe iyi baskı yaptı maç boyunca..Bu oyuncular orta alandan beslenemeyince  mecburen zaman zaman sahada gezinmek zorunda kaldılar..

Haliloviç neden hazır değil?..

Akhisar’ın maç öncesi yaptığı 30 saniyelık protesto nereye gitti bilemem ama Bandırma rüzgarı karşısında yaşadığı şaşkınlık maçı bizim adımıza kolaylaştırdı..Serdar Hoca Selçuk ve Benhur ile doğru hamleler yaptı.Selçuk’un yerine Doğan Can da olabilirdi..Elimizdeki malzemeye göre 88.dakikada Del Valle ile Haliloviç değişikliğini yorumlamada zorlandım.. Haliloviç hazır mı değil? Sakat mı? Kısa süre görev alıyor!

………

Sevinçliyim. Akhisar’ı böyle yakalayıp, Bandırma rüzgarı ile puansız uğurladığımız için..Korkularım var..Orta alanda ikili mücadele fazla kazanamadığımızdan  daha zor maçlarda ne yaparız diye..

Serdar Hoca orta alanı gözden geçirmeli…

Serdar Hoca orta alanı gözden geçirmeli derim..Bu bölgeye yapacağı tercihlerle Landel gibi çift yönlü;İshak gibi ısırıcı;Haliloviç gibi klas isimleri en kısa zamanda monte etmeli…Zira her takım Akhisar gibi cömert davranmayabilir..Oyunun son bölümlerinde 10 kişi kalmalarına karşılık bizlere sık sık saatlerimize baktırmak zorunda bıraktılar..

Samsun maçında ise Hasan-Burak-Ahmet Han üçgenini Landel-Hakan ve Onur üçgeni ile bozmamız gerekiyor..Futbolun şansı Samsun maçında da Bandırmaspor’un yanında olsun..

Transferin son günü olan 5 Ekim tarihine kadar daha vakit var…Bir ön libero,Haliloviç’in durumuna göre bir 10 numara ve ofansif bir sağ kanat oyuncu transferi şart gözüküyor..Ben bu açıdan Başkan Onur Göçmez ve yönetici arkadaşlarına güveniyorum..

Akhisar galibiyetinden dolayı Bandırmaspor’u yürekten kutluyorum.

Ancak galibiyetlerden de ders çıkarmak kaydıyla!..Öyle değil mi?..

Sporseverlere iyi haftalar..

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.