GALATASARAY FUTBOL OKULU’NDAN 100. YILA ÖZEL PROGRAM

GALATASARAY FUTBOL OKULU’NDAN 100. YILA ÖZEL PROGRAM

ABONE OL
30 Ekim 2023 16:58
GALATASARAY FUTBOL OKULU’NDAN 100. YILA ÖZEL PROGRAM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Galatasaray Futbol Okulları, Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle özel bir program düzenledi. Marmara Halı Saha Tesisleri’nde düzenlenen programa Bandırma Galatasaraylılar Derneği Başkanı Hakan Yücel ve yönetim kurulu, okul öğrencileri ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını Bandırma Galatasaraylılar Derneği Başkanı Hakan Yücel gerçekleştirdi. ” Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Bizlere ve sizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. Cumhuriyet aydınlanmanın adıdır. 100 yıl önce bugün yakılan bir meşaledir cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin Müftü Ahmet Hulusilerin sesidir cumhuriyet. Sözlerimi Atatürk’ün bir sözü ile bitirmek istiyorum. “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun” diyen Yücel’in konuşmasının ardından öğrenciler Ardun Güreşçioğlu, Emir Candar ve Fatih Murat Ungan birer şiir seslendirdiler. Şiirlerin ardından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu ve sarı kırmızılı öğrenciler de Gençliğin Ata’ya olan cevabını hep bir ağızdan seslendirdi.

Törenin ardından öğrenciler iki takım halinde aralarında maç gerçekleştirdi. Maçı İstanbul Florya Tesislerinden gelen ekipler de seyrederek, maç boyunca notlar aldı.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.