FERİBOT SEFERLERİ TAMAMEN SONA ERDİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

FERİBOT SEFERLERİ TAMAMEN SONA ERDİ

Bu haber 22 Haziran 2022 - 9:44 'de eklendi ve 1.502 kez görüntülendi.

Bandırma Ticaret Odası başkanı Mehmet Kılkışlı, Ticaret Odasında gazetecilerle bir araya gelerek Feribot seferlerinin kaldırılmasıyla ilgili olarak İstanbul’da yaptığı görüşmeler hakkında bilgi verdi.

Feribot seferleri tamamen bitti

Ticaret Odası olarak konunun takipçisi olduklarını belirten Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı “Geçen hafta yönetim kurulu üyesi İlkay Yücebilgiç ile beraber İDO Genel Müdürü Murat Orhan ile bir araya geldik. Orada İDO’nun feribot seferlerinin Bandırma için ne kadar önemli olduğunun vurgusunu yaptık. Özellikle iş insanları için günü birlik gidiş gelişlerin ticaret açısından önemini anlattık.

İDO Genel Müdürü Murat Orhan’da son ekonomik gelişmeler karşısında Bandırma ve Bursa Feribot seferlerinin devam etmesinin mümkün olmadığını rakamlarla bizlere anlattı. Akaryakıta gelen zamlar sonrasında kişi başı bilet fiyatlarını 2 Bin 600 liraya çıkması gerektiğini ifade ettiler. Bu fiyatlarla bilet satamazdık dediler.”

Deniz otobüslerine sahip çıkmalıyız

Feribot seferlerinin tamamen durmasının ardından deniz otobüslerine sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Başkan Kılkışlı “Feribot seferlerinin bitmesiyle İDO feribotları 15 milyon euroya satmaya çalışıyor. Artık feribot seferlerinin tekrar başlaması mümkün değil. Yaz aylarında günde 3 kez, kış aylarında da günde 1 kez yapılan Bandırma Yenikapı deniz otobüsleri seferlerinin devam etmesini sağlamamız gerekiyor. İDO’nun da bu konuda tüm şartları zorlayacağını biliyoruz. Yakın zamanda yapılacak küçük bir fiyat artışıyla deniz otobüslerine devam edecekler.

İDO Bandırma Ambarlı Ro-Ro Sefer hazırlıklarına başladı

İDO Genel Müdürü Murat Orhan Bandırma Ambarlı arasında çalışacak Ro-Ro seferleri için hazırlıklar yaptıklarını ifade etti. Bunun 35 adet Ro-Ro satın alama çabası içindeler. Ancak Dünya’da satılan Ro-Ro bulamıyorlar. Sonuçta bu seferler başladığında deniz otobüsleri seferlerine de ekonomik olarak katkıda bulunacak. “ Dedi.

Bayram sonrasında İDO Genel Müdürü Murat Orhan’ın Bandırma’yı ziyaret edeceğini belirten Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Genel Müdürle beraber basınla bir araya gelebileceklerini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .