EY VEKİLLER GELDİYSENİZ 3 KERE MASAYA VURUN

EY VEKİLLER GELDİYSENİZ 3 KERE MASAYA VURUN

ABONE OL
17 Haziran 2023 11:18
EY VEKİLLER GELDİYSENİZ 3 KERE MASAYA VURUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Filmlerdeki ruh çağırma seanslarının en bilinen cümlesidir “ Ey ruh geldiysen 3 kere masaya vur “ cümlesi. Birçok filmde böylesi sahneyi hepimiz izlemişizdir. Bu cümleyi içeren fragmanları Bandırma’da uzunca zamandır milletvekilleri vasıtasıyla görüyoruz. Balıkesir milletvekillerimiz !!! Bandırma’ya geldiler sessiz sedası yandaş STK’ları ziyaret ederek gittiler ve bizde 5 yıl boyunca bu filmi hep seyrettik. Siyasi partilerin ilçe örgütleri basınla bir araya gelmekten hep imtina ettiler. Bu iletişimsizlikten vekiller örgütü, ilçe örgütleri de milletvekillerini sorumlu tuttular. Ama milletvekillerini takip etmek ve ziyaretler hakkında haber yapmak isteyen haberciler devamlı boşa çıktılar. İlçe örgütleri bir kaç resim ve iki satır yazıyla basına haber geçince işlerini yaptık zannettiler. 27. Dönemde de bu sessiz geliş ve gidişler devam etti.

Geldik şimdi 28. Döneme. Bu dönem farklı olmasını umut ederken dakika bir gol bir oldu desek yeridir. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Taylan Öztaylan’ın Bandırma programlarını sosyal medya üzerinden gördük sadece. CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı da Bandırma’ya gelmiş ama sadece CHP Yönetim Kurulu üyelerinin haberi olmuş. Ertesi gün sosyal medyada ilçe örgütü fotoğrafları paylaşıyor. Aman ne güzel! Yine basın taca çıkarılmış. Bu vekiller sadece o partinin vekilleri mi? Bandırmalılardan oy isterken takla atan vekil adayları seçilince sırça köşklere mi çıkıyor? Ziyaretleri takip ederek haberi kendi pencerelerinden haber yapmak isteyen gazeteciler sanırım bu dönemde de ilçe örgütünün ve milletvekili danışmanlarının duvarına toslayacaklar.

Ziyaretleri habersiz yapan vekiller ya da bu ziyaretleri basından saklayan ilçe örgütleri ya da danışmanlar istediği haberleri, istedikleri şekilde ambalajlayıp basın kuruluşlarına mail atarak haber yapılmasını tercih eder hale geldiler. Umarım yeni vekillerimiz bu yanlıştan dönerler. İlçe örgütleri ile konuşarak habercilerin ziyaretleri takip etmesini sağlarlar. Yaşayarak göreceğiz bunu. Ya vekillerimiz basını adam yerin koyup iletişime geçerler ya da biz haberciler masaya vurarak “ Ey vekilimmmm geldiysen 3 kere masaya vur “ demeye devam ederiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.