ETİ MADEN İŞÇİSİ KRAVAT TAKIP EYLEM YAPTI

ETİ MADEN İŞÇİSİ KRAVAT TAKIP EYLEM YAPTI

ABONE OL
23 Haziran 2023 15:18
ETİ MADEN İŞÇİSİ KRAVAT TAKIP EYLEM YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eti Maden çalışanları işyerinde yapılan ayrımcılığa son verilmesi için kravatlarını takarak basın açıklaması yaptılar. Eti Maden Müdürlüğü önünde toplanan Eti Maden çalışanlarına hitap eden Petrol İş Şube Başkanı Tuncay Topuz, kuruluş yıldönümümüzde verilen hediyeler konusunda yapılan ayrımcılığa son verilmesini istiyoruz dedi.

Topuz açıklamasında “ Genel Müdürümüz Serkan Keleşer’in göreve başlamasıyla bizi onore eden yaklaşımlar gördük. Önemli günlerde bizlere ikramlar yapıldı. Bizlerle beraber olundu, beraber yemekler yedik. Bu yaklaşımlar iş barışı adına çok önemli adımlardır.

Ancak Eti Maden’in kuruluş gününde taşeron ve kadrolu çalışanlarımıza verilmeyen hediyeler sadece memur arkadaşlarımıza dağıtıldı. Bu ayrıştırmalar biz emekçileri üzmüştür. İsterdik ki böylesi hediyeler ayrım yapılmadan herkese verilsin. Eti Maden İşletmelerinin geldiği bu seviyede emekleriyle çaba harcayan bizler neden dışarıda bırakılıyoruz.

Hassas bir dönemden geçiyoruz. Toplu İş sözleşmelerimizin devam ettiği bu günlerde yapılan ayrımcılık bizleri üzmüştür. Biz emekçiler yeti gelir tulumlarımızı giyerek üretim yaparız yeri gelir takım elbiselerimizi giyer kravatlarımızı takarız. “ Dedi.

Konuşmanın sonunda Petrol İş Şube Başkanı Tuncay Topuz olmak üzere tüm çalışanlar tulumlarının üzerine kravatlarını takarak alkışlarla yemekhaneye kadar yürüdüler.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.