ESNAFLAR KORSANDAN ŞİKAYETÇİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ESNAFLAR KORSANDAN ŞİKAYETÇİ

Bu haber 13 Mayıs 2022 - 12:10 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.

Bandırma Ağaç işleri Odası üyelerine artan malzeme fiyatlarına yönelik alınacak önlemler ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Bandırma Ağaç işleri Odası Başkanı Sami İzci, Sanayi Düğün Salonunda Oda üyeleriyle bir araya geldi. Toplantının gündem maddesini korsan esnaf ve artan malzeme fiyatları oluşturdu. İzci, konuşmasında her meslek dalında olduğu gibi kendi meslek dallarında da korsanla mücadelenin şart olduğunu söyledi. İzci “ Ev sahiplerince bu aksaklıkların giderilmesi istendiğinde karşılarında bir muhatap bulamamaktalar ve kendi imkânlarıyla odamız kayıtlı üyelerinden tamiri istenmektedir. Hiçbir vergi ödemeksizin kayıtsız çalışan kişilerce yapılan mobilya ve kapı işlerinin doğal olarak ücretlendirmesi de daha düşük olduğundan müteahhitlerce tercih edilen bu kişiler büyük kazançlar sağlamalarına rağmen yeterli bilgi ve el becerisine sahip olmadıkları için tamamlanan işlerde sürekli hasarlar oluşmaktadır. Bu durum en çok üyelerimizi ve tüketicileri mağdur etmektedir. Konun hassasiyeti göz önüne alınarak yerel yönetimlerce iskan alımlarında müteahhit firmadan binanın ağaç aksamı için malzeme faturasının değil yapılan işin mahiyetini gösteren marangoza ait işçilik faturasının istenmesi hususunda 2019 yılında Bandırma belediye başkanlığı ve sanayi ticaret bakanlığı esnaf ve sanatkar genel müdürlüğüne gerekli düzenlemelerin yapılarak üyelerimiz mağduriyetlerinin önlenmesi yönünde bir yazı yazılmış fakat her iki kurumdan da olumsuz cevap alınmıştır. Konu hakkında hala girişimlerimiz devam etmekte Federasyon seçimlerinden sonra tüm Türkiye genelinde Ağaç İşleri Odalarıyla istişare edilerek konuyu tek gündeme getireceğimizi buradan beyan etmek isterim” ifadelerinde bulundu.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .