ESNAFLA HALKIN  ARASINA SIKIŞAN MİRZA - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ESNAFLA HALKIN  ARASINA SIKIŞAN MİRZA

Bu haber 10 Mayıs 2017 - 10:24 'de eklendi ve 3.335 kez görüntülendi.

Bir dönemler cüzdanı ve vicdanı arasında sıkışma sözü çok sıkça kullanılırdı. Belki de hayatımda en nefret ettiğim söz bu oldu. Bir insanın para için vicdanıyla hesaplaşmasını, ikisi arasında seçim yapma noktasına gelmesini ne mantığım ne de vicdanım hiçbir zaman anlayamadı. Lakin bu cümle artık popülaritesi kaybetti. Şimdi genel olarak insanlar bu sıkışıklığı cüzdanı yönünde aştılar.
Bir de farklı bir sıkışıklılık yaşayan insanlarımız var. Örneğin Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza gibi. Gerçi siyasetçilerin birçoğu bu Araf’ta kalmışlığı yaşıyor ama yerel de siyaset yapanların durumu bence biraz daha zor. İnsana hizmet verdiğiniz sektörde ya da insanla içi içe olduğunuz durumda herkesi memnun etmek kuşkusuz olanaksız. Herkes zaten sizden memnunsa, şikayeti yoksa yolunda gitmeyen bir şeyler mutlaka vardır.
Başkan Mirza şimdi tam bu iki arada bir derede kalmanın zorlukları içinde kıvranıp duruyor. Deyim yerinde ise aşağı tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık açmazının içine düşmüş. Açılmasına izin verdiği gıda ve giyim fuarları yüzünden ne İsa’ya ne de Musa’ya yaranabiliyor. Onursal Başkanı olduğu Bandırmaspor Kulübüne gelir sağlamak ile küçük esnafın ekmek parası kaygısı onun için tam bir açmaz oldu.
Yöresel Gıdalar Fuarının tepkileri hala küçük esnaf tarafından dile getirilirken, şimdi de tam bayram arifesi öncesi açılacak olan Marka Çadır Fuarı küçük esnafı adeta çileden çıkardı. Hadi hep beraber olaya onların tarafından bakalım.
Peynir ve benzeri ürünler satan dükkan sahibisiniz. Verginizi verip ailenizi geçindirmeye çalışıyorsunuz. Birden dükkanınızın karşısına bir sürü adam gelip peynir satıyor. Ekmek paranıza birileri ortak oluyor. Siz olsanız ne düşünürsünüz?
Ya da şehrin en büyük markası olan Bandırmaspor’un onursal başkanısınız. Ligin sonuna gelmişken takım ecel terleri döküyor. Futbolcular paraları almazsak maça çıkmayız diyorlar. Elinize kulübe gelir getirecek böyle bir fırsat geçti. Bu aktiviteden gelecek para ile biraz nefes alıp, ligin sonunu getireceksiniz. Siz olsanız küçük esnafı mı yoksa Bandırmaspor’u mu düşünürsünüz?
Ne diyeyim gerçekten Başkan Mirza’nın yerinde olmak istemezdim.
Kuşkusuz olayın bir de Bandırma’da yaşayan ve daha ucuza giyinmek isteyen bayan kesimi var. Onlarda gelirleri ölçüsünde en uygun fiyatlarla alış veriş yapmak istiyorlar. Biliyorlar ki açılacak olan Giyim Çadırında daha şık giysileri daha ucuza alabilecekler. Özellikle bayanların Bandırma’da Sosyete Pazarının açılması konusunda nasıl baskı yaptıklarını iyi biliyorum. Bu konuda Dursun Mirza’nın bu pazarı içine Bandırmalı küçük esnafları katarak açma fikrini de makul bulduğumu söylemeliyim.
Siyasetçilerin en büyük kaygısı bir sonraki seçimlerde koltuklarını koruma arzularıdır. Bazı siyasetçilerde bu kaygı olmasa da genel olarak koltuğa bir kez oturanlar o koltuktan kolay kolay kalkmak istemezler. Dursun Başkan esnafı karşısına almadan bu soruna çözüm bulmak zorundadır. Belki de en kolayı onun için arazi Bandırmaspor’a tahsis edilmiştir. Sorumlulukta onlara aittir demesi olacaktır. Lakin o arazi Bandırma Belediyesi’nin malıdır ve kullanılırken kamu yararı gözetilmesi mecburiyeti vardır.
Doğrusu ben işin içinden çıkamadım. Nasrettin Hoca’nın dediği gibi sanırım bu konuda herkes haklı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .