ERDEM ÖZCAN YAZDI… BİR FERİBOT MASALI

ERDEM ÖZCAN YAZDI… BİR FERİBOT MASALI

ABONE OL
9 Temmuz 2023 16:16
ERDEM ÖZCAN YAZDI… BİR FERİBOT MASALI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2 yıla yakın yapılamayan Bandırma-İstanbul (Yenikapı) feribot seferlerinin Bandırma Ticaret Odası’nın da girişimleri sonunda yeniden başlaması gündeme gelmişti. Bunun üzerine 31 Mayıs’ta “Feribot Geri Dönüyor” başlığıyla yine bu sütunlarda yazmıştım. Mahalli gazetelerimiz de, internet olsun basılı medyada osun feribotun yeniden seferlere başlayacağıyla ilgili haberleri yapmışlardı…

Sonra ne oldu? “Feribot Geri Dönemedi!” Hâlbuki açıklamalara inanmış “Feribot Geri Dönüyor” diye yazmıştık…

İDO kıvırdı, basın yalancı mı çıkmış oldu? Kim yalancı çıkmış siz kalan verin..

Çok değil, İDO feribot seferleri önemli bir değişiklik olmazsa 18 Haziran’da başlaması gerekiyordu. Sözde İDO yetkililerin Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz’a verdiği bilgiye göre bakıma alınan Adnan Menderes feribotu 18 Haziran’a yetişmezse Kurban Bayramı öncesi 23 Haziran’da seferlerin gerçekleşmesi planlanıyordu.

18 Haziran geçti, Kurban Bayramı geçti ne gelen var ne giden… Anlaşılan feribot seferleri yeniden iptal edilmişti. Edilmişti ama internette seferlerin 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü başlayacağıyla ilgili bir ilan da vardı…

İşte o ilan…

“Popüler Bandırma Feribot Biletleri. Bandırma Kalkışlı Seferler Bandırma Varışlı Seferler. İDO. Bandırma. 09:00. Yenikapı. 11:40. 423 TL. 3 Tem 2023 Pzt

Bu ilanı ben veya herhangi bir kişi veya şirket vermedi. Ve konuyla ilgili en küçük bir açıklama yok…

Alay mı ediyorsunuz?

Neden iptal edilmesiyle ilgili İDO’dan açıklama bekliyoruz. Ciddi ve önemli bir şirket olarak bilinen İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO) bu ilanı hala internette yayınlanıyor. Akla başka bir ihtimal de geliyor; Bandırma’yı hayvan kokusuyla nefes alamaz hale getiren “Yüzen Ahır” gemileri de ayni tarihlerde bir birlerine çok yakın iskeleye yanaşacağı için mi?

Evet; bilindiği gibi bir kamu hizmeti olan Devlet Deniz Yolları özelleşti ve İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İDO) adıyla hizmet vermeye başladı. Devlet Deniz Yolları çok önemli bir kamu hizmeti olduğu için kamu hizmeti de özelleşmiş oldu.

Bu bakımdan da önemli bir kamu hizmeti olan Bandırma-İstanbul feribot seferleri mutlaka devam etmeli…

Bunun için de; bölgemiz milletvekilleri, belediye başkanları, ticaret odaları ile ticaret borsaları, meslek odaları…

Ülke ekonomisi; dolayısıyla Bandırma ve çevresi ticaret ve ekonomisi için çok önemli bir konu üzerinde çalışmaları gerekiyor.

NOT: Bazı vatandaşlar bindikleri deniz otobüsünü feribot sanınca Yenikapı’dan Bandırma’ya feribotla geldiklerini iddia ediyor. Ey ahali; bindiğiniz deniz aracına iyi bakın…Bakalım motorlu araç taşıyor mu?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.