ERDEKLİ ALEYNA KARACA DÜNYA ŞAMPİYONASINDA YARIŞACAK - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ERDEKLİ ALEYNA KARACA DÜNYA ŞAMPİYONASINDA YARIŞACAK

Bu haber 12 Mayıs 2022 - 12:57 'de eklendi ve 244 kez görüntülendi.

Erdek Atletik Gençlik ve Spor Kulübü’nün milli sporcusu Aleyna Karaca, 14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Fransa’da 70 ülkeden, 3 bin 500 sporcunun katılımıyla yapılacak ISF Gymnaside Atletizm Dünya Şampiyonası’nda yarışacak.
Fransa’dan da başarılı bir sonuçla dönmeyi amaçladığını belirten Aleyna Karaca, “İlkokul 3. sınıftan beri hem öğretmenim, hem antrenörüm olan Niyazi Gülhan ile birlikte aralıksız çalışıyoruz. Bugüne dek ulusal ve uluslararası yarışmalarda toplam 73 madalya kazandım. Antrenörümle birlikte ülkemizi ve bayrağımızı yurt dışında üç kez büyük bir gururla temsil ettik. Bu kez de Fransa’da, 70 ülkeye karşı ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız” dedi.
Erdek Atletik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan da, “Erdek’te dolu dolu 15 yılım geçti. Erdek’e geldiğimde, atletizm sporuyla uğraşan 4 çocuğumuz vardı. Bugün geldiğimiz noktadan gurur duyuyorum. Bu başarıda, kulübümüze katkı sağlayan herkesin payı vardır” diye konuştu.
Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy ise, Fransa’da Türkiye’yi ve Balıkesir’i milli takım forması ile temsil edecek olan başarılı sporcu Aleyna Karaca’yı antrenman sahasında moral ve destek vermek için ziyaret ederek, başarılar diledi.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .