ERDEK BELEDİYESİ: ÇEŞMEDEN AKAN KİRLİ SULARIN NEDENİ BİZ DEĞİLİZ

ERDEK BELEDİYESİ: ÇEŞMEDEN AKAN KİRLİ SULARIN NEDENİ BİZ DEĞİLİZ

ABONE OL
31 Ağustos 2023 13:35
ERDEK BELEDİYESİ: ÇEŞMEDEN AKAN KİRLİ SULARIN NEDENİ BİZ DEĞİLİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Erdek İlçesinde sıkça yaşanmaya başlayan su kesintileri,  çeşme sularının kirli ve kokulu bir şekilde akması halkın şikayetlerine neden oluyor. Şikayetlerin artması üzerine Erdek Belediyesi kendi sosyal medya sayfalarından açıklama yapma gereği  duydu.
Erdek Belediyesinin açıklamasında ” İlçemizde son zamanlarda yaşanan ve belediyemize çok fazla şikayet olarak gelen çeşme sularından akan çamurlu sular ve yoğun zamanlarda yaşanan su kesintilerinin Erdek Belediyemiz ile hiçbir bağlantısı yoktur.
6360 sayılı yasa gereğince 30 Mart 2014 seçimleri ile birlikte il belediyesi statüsündeki, Balıkesir Belediyesi yasa gereğince büyükşehir belediyesine dönüşmüştür.
Yasal Yükümlülükler ve Mevzuat Çerçevesi Büyükşehir Belediyelerinin görev, yetki ve sorumlulukları ana hatlarıyla 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu, 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu tarafından belirlenmiştir.
Bu kanunlar gereğince; Su ve Kanalizasyon hizmetleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesine geçmiş olup, Balıkesir büyükşehir belediyesi yetki ve sorumluluğundadır.
Su ve Kanalizasyon hizmetlerinde çalışan personelimiz ve ekipmanımız bulunmamaktadır.
Erdek Belediyesi olarak bizler, şikayetlerinizi ilgili ekiplere iletmekteyiz.
Siz değerli vatandaşlarımız da şikayetlerinizi en kısa sürede çözüme ulaşması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne iletebilirsiniz.” Denildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.