EN BÜYÜK DEVRİMCİYİ KALBİMİZE RUHUMUZA GÖMDÜK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

EN BÜYÜK DEVRİMCİYİ KALBİMİZE RUHUMUZA GÖMDÜK

Bu haber 10 Kasım 2020 - 9:52 'de eklendi ve 5.081 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Panç mesajında; Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızda olmadığı 82. yıldayız. Seksen iki yıl önce bu gün dünya tarihinin en büyük devrimcilerinden birisini kalbimize, bilincimize ve ruhumuza gömdük dedi.

O ruh ülkemizin bağımsızlığı için cephede savaşan, siyasal alanda zaferler kazanan, karanlığı eliyle süpürüp demokrasiyi getiren ve tüm bu zaferlerin ardından “Yurtta barış, dünyada barış” diyerek hem iç kavgalara son verip hem de dünyaya medeniyeti gösteren anlayıştır diyerek açıklamasına devam eden CHP İlçe başkanı Selim Panç “Kalbimizde, bilincimizde ve ruhumuzda gömülü olan ve ebediyete kadar bizim bedenlerimiz de toprak olsa yeni doğan her çocuğun bir miras gibi bu topraklardan alacağı emanet Cumhuriyet’tir.

Bu sebeptendir ki önderimiz, ülkemizin kurucusu, partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk Genel Başkanı, Ebedi Baş Komutanımız Mustafa Kemal Atatürk; “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” demiştir.

O; emperyalizme ve işbirlikçilerine geçit vermeyip, önce Türk Halkının sonrasında ise tutsak edilen halkların umudu olmuş; dünyada her ülkesinin bağımsızlığı için mücadele eden devrimcinin yolunu bulduğu kutupyıldızı olmuştur.

Bu gün; ona hakaret edenlerin kimi çevrelerce baş üstünde tutulduğu, terfiler aldığı, önünde el pençe divan durulduğu siyasi atmosferin yaratıcıları, yandaşları ve ortakları; her ne yaparlarsa yapsınlar her gün doğan güneşi nasıl durduramıyorlarsa, her doğan çocuğun yeni bir Mustafa Kemal olmasını da engelleyemeyeceklerdir.

Çünkü onun karşısında olanlar, bu günün yerli işbirlikçileridir, ipleri emperyalistlerin elinde olan kuklalardır. Bu gün memleketin her değerini, her kurumunu, topraklarını, eğitimini, sağlığını, geleceğini parsel parsel emperyalistlere satanlara bakın, hepsinin Mustafa Kemal Atatürk’e saldıran paralı askerler ve onların iplerini elinde tutan Mustafa Kemal düşmanı erk sahipleri olduklarını göreceksiniz.

Ne paralı askerlerin, ne sarıklı soytarıların, ne bunların kukla oynatıcılarının, ne de hepsinin sahibi emperyalistlerin uğraşı; onun başlattığı devrimleri asla sona erdiremeyecektir. Çünkü bir devrim asla sona ermez. Bir devrim yalnızca başlar ve sürer gider!

Ve bu gün o büyük devrimcinin bedeninin toprak olup Türkiye Cumhuriyeti’nin ruhuna dönüşmesinin yıl dönümünde; Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgiyle, saygıyla, hasretle anıyoruz; adım attığımız, nefes aldığımız her yerdesin diyoruz!

Çağın bütün kötülükleri, saray soytarılarının bütün çamurlu ağızları onu hedef alsa da; kötüler kötülüklerinin, soytarılar ağızlarındaki çamurlarının içerisinde boğulurken; O bayrağımızdaki yıldız gibi pırıl pırıl gözlerimize bakıyor!

O bize inanıyor, biz de kendimize inanalım!

O bizimle; kalbimizde ve beynimizde! Çünkü o bir fikir ve fikirler ölmez!” Dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.