EMEKLİNİN CEBİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

EMEKLİNİN CEBİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN

Bu haber 11 Şubat 2020 - 14:59 'de eklendi ve 440 kez görüntülendi.

Disk Emekli Sen Bandırma Şubesi 60 yaş üzeri indirimli ,65 yaş üzeri kişilere ücretsiz olan şehir içi ulaşımdan yararlanma hakkının kısıtlanmasına ve ortadan kaldırabilmesine sebep olacak yeni yasal düzenleme konusunda bir basına bir açıklama yaptı.

Şube başkanı Levent Balkış’ın okuduğu basın bildirisinde AKP hükümeti toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanan 60-65 yaş üstü yurttaşların mesai yoğunluğunun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde bilet parası ödemesini zorunlu hale getirecek bir düzenleme hazırlığında diyerek ” Belediye ve demiryollarına ait şehir içi toplu taşıma araçlarından indirimli ya da ücretsiz yararlanan 60 ve 65 yaş üstü vatandaşların mesai yoğunluğunun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde bilet parası ödemelerini zorunlu hale sokacak yeni bir yasa geliyor.

AKP tarafından hazırlanan emlak vergilerine, suya, çevre temizlik vergisine, konut sigortasına ve Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne çeşitli oranlarda zam yapılmasını öngören taslak düzenlemeden 60 yaş üstü vatandaşların şehir içi seyahatlerine yönelik de bir hak gaspını getiriyor. Bu taslak düzenlemenin yasalaşması halinde mesai başlangıç ve bitiş saatlerine yakın saatlerde 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar bu araçlara indirimli ya da ücretsiz binemeyecek. Bu araçları zorunlu olarak kullanmaları gerektiğinde ise “tam bilet” parası ödeyecekler.
TÜİK’e göre, 60-64 yaş arasında 3 milyon 446 bin, 65 yaş üstünde de 7 milyon 186 bin olmak üzere toplam 10 milyon 632 bin vatandaş bulunuyor. Üyelerimizi yakından ilgilendiren bu yasanın geri çekilmesini istiyor ve Emekliler üzerinde yapılan ve onları mağdur eden bütün uygulamalı reddediyoruz. Ekonomik kötü gidişatın faturasını sürekli çalışanlardan emekçilerden ,işçilerden ,üretenlerden ve emeklilerden çıkarmaya çalışan AKP iktidarını emek karşıtı halk karşıtı politikalardan artık vazgeçmeye davet ediyoruz.Emeklinin cebinden haklarından elini çek diyoruz.” dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.