EMANETÇİLERLE BU İŞ OLMAZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

EMANETÇİLERLE BU İŞ OLMAZ

Bu haber 02 Haziran 2021 - 9:22 'de eklendi ve 913 kez görüntülendi.

Ülkede yeteri kadar siyasi parti yokmuşçasına son günlerde yeni partiler kurulmaya devam ediyor. Yeni kurulan partiler içinde kitlelere ulaşabilecek, belli bir oranda oy potansiyelini bünyesinde barındırabilecek tek parti olarak Memleket Partisi gözüküyor. Muharrem İnce’nin gerek halk karşısındaki karşılığı gerekse CHP içindeki yaşanan rahatsızlıklar Memleket Partisi’nin potansiyelini az da olsa yükseltiyor. Umut olur mu, iktidara alternatif yaratabilir mi tahmin etmiyorum. Oda uzun vadede baraj altında kalacak partiler arasındaki yerini alacaktır.
Memleket Partisi’nin Bandırma örgütlenmeleri de el altından sürüyor. Birçok siyasetçinin adı bu çalışmalar içinde geçiyor. Genel kurul için imza veren, o süreçte Muharrem İnce’nin yanında yer almış isimler doğal olarak Bandırma örgütlenmelerinde öne çıkıyor. Tabi ki bu isimleri tahmin etmek için kâhin olmaya da gerek yok. Milletvekili listelerine alınmayan Mehmet Tüm, Namık Havutça ve Belediye Başkanlığı için aday gösterilmeyen Dursun Mirza ismi geçenlerin başında yer alıyor. Bu isimlerin Memleket Partisi’nin Bandırma örgütlenmelerinde lokomotif olacağı artık toplum içinde de yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Bu gelişmelerin hayata geçmesi durumunda ilk etapta CHP İlçe Örgütünden toplu istifaların olacağını öngörüyorum. Dursun Mirza’nın başkanlık, Mehmet Tüm’ün de milletvekili süreçlerinde partiye çok sayıda insanları üye yaptığını benim gibi herkes çok yakından biliyor. Ancak bu istifaların Bandırma’da CHP’ye güç kaybettireceğini düşünmüyorum.
Gelelim Memleket Partisi’nin Bandırma’daki örgütlenme çalışmalarına… Şu an itibari ile ilçe başkanlığı için öne çıkan isim, Dursun Mirza’nın yakın arkadaşı Turgay Davaz. İlçe siyaset hayatında öne çıkmamış, kitlelere heyecan veremeyecek, arkasında binleri toplayamayacak bir isim Turgay Davaz. Bu isim Bandırma’da Dursun Mirza için kolay, söz dinleyen, Mirza’nın sözünü ikiletmeyecek, siyaset Dünyası içinde “emanetçi” denilen siyasetçi tiplerinden biri gibi görülecektir. Çok net ifade edeyim ki, Turgay Davaz ile başlayacak Memleket Partisi hareketi Bandırma’da ölü doğacaktır. Bu hareket içinde Cemal Adıgüzel’in, Atilla Atakay’ın, Sami Türkmen’in, Erhan Elmastaş’ın ve Celile Gezen’in de olabileceğini düşünüyorum. Siyaseti hiç sevmeyen Mirza’nın hatırı için siyasete bulaşan Şerafettin Engüdar ve yerel seçim döneminde kapı dışında tutulan Gökhan Yankol’un bu hareketin kurucuları içinde yer almayacağını duyumlarım çerçevesinde söyleyebilirim.
Şu ana kadar yazdıklarımın çerçevesinde konuyu toparlarsak, Memleket Partisi eğer Bandırma’da söz sahibi olmak istiyorsa, var olan potansiyel gücünü boşa harcamadan güçlü bir siyasetçi profili başkanlığında örgütlenmelidir. Bu iş emanetçi kişiler ile olmaz. Bu aşamada Mehmet Tüm ve Namık Havutça gibi isimlerin kendilerini öne atmadan bekleyeceğini düşündüğüm için geriye bir tek Dursun Mirza ismi kalıyor. Şu ana kadar bu üç isim de CHP’den istifa etmediler. İstifa eden tek isim Turgay Davaz oldu. Bir kez daha ifade etmeliyim ki, Memleket Partisi Turgay Davaz ile ölü doğar. Dursun Mirza’nın perde arkasında oynamayı bırakması ve ilçe başkalığına aday olması gerektiğini düşünüyorum. Ben Balıkesir ve Çanakkale bölge sorumlusu ya da milletvekili olacağım yaklaşımları ölü doğan bir hareket içinde geçerliliğini koruyamaz. Siyaseti korkmadan yaptığına inandığım Dursun Mirza’nın elini taşın altına koymasını ve güçlü bir ilçe başkanlığı ile Memleket Partisi’nin Bandırma’daki örgütlenmelerinin sorumluluğunu almasını bekliyorum.
Ya da bu üç ismin bir an önce hareket içinde yer almadıklarını beyan eden ve siyasete CHP içinde devam edeceklerini belirten bir açıklamada bulunmaları en doğrusu olacaktır.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.