ELİMDE FENER BANDIRMA SOKAKLARINDA VEKİL ARIYORUM - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ELİMDE FENER BANDIRMA SOKAKLARINDA VEKİL ARIYORUM

Bu haber 13 Nisan 2021 - 12:14 'de eklendi ve 1.553 kez görüntülendi.

Yaşadığı fıçı içinde Büyük İskender’e gölge etme başka ihsan istemem diyebilmiş sonra da Sinop sokaklarında fenerle dolaşırken soranlara adam arıyorum diyerek tarihe geçmiş bir filozof olan Diyojen gibi bende çaresizce Bandırma sokaklarında elimde fener vekil arıyorum. Bilindiği gibi Balıkesir ilinde 5 Ak Parti, 3 CHP birde bağımsız milletvekili var. Bu vekiller kente gelecek yatırımlar konusunda siyasi irade koyacak kişilerdir. İlçe teşkilatları da siyasi irade koyacak vekillere baskı yaparak onları kent adına harekete geçirecek siyasi yapılardır. Kuşkusuz partilerin ilçe başkanlarına bu konuda büyük sorumluluklar düşmektedir. Ne yazık ki, bu seçim döneminde Bandırma’dan kimseyi vekil listelerine sokmayı başaramadık. Bu sorumluluk öncelikle siyasi partilerin ilçe teşkilatlarındadır. Sonrada bu konuda baskı yaratamayan kent bileşenlerinindir. Kısacası bu kentte yaşayan hepimiz bu garabetten mesulüz. Geçmiş dönemlerde vekil değil bakan bile çıkarabilmiş Bandırma’da gelinen bu siyasi tükenmişliği sorgulamaktan bile ne yazık ki aciz durumdayız.
Sayın vekillerimizin hepsi bizler sadece il merkezinin değil tüm Balıkesir’in vekilleriyiz deseler de bu konuda Bandırmalıları ikna edebileceklerini asla düşünmüyorum. Ak Partili vekillere sorarsanız hepsi Bandırma’da Yavuz Subaşı Abimiz var ya diyorlar. CHP’li vekiller ise o bölgede Genel Başkan yardımcısı Ahmet Akın’ın olduğunu söylüyorlar. Bağımsız vekil olan İsmail Ok’un yaşadığından bile kent olarak habersiziz. Eh, durum böyle olunca benim gibi çıkıntılarda ellerinde fener vekil aramaya başlıyorlar. Son günlerde CHP’li vekillerimiz Ahmet Akın, Fikret Şahin ve Ensar Aytekin Türkiye’yi gezerek hem örgütlerle hem de halkla bir araya geliyorlar. Bandırma’nın ve Güney Marmara’nın dertlerine derman oldukları için herhalde sıra diğer kentlere gelmiş sanırım.
Ak Parti’li vekillerimiz ise Balıkesir Merkez, Körfez ve Dağ bölgelerinin vekili olmayı tercih ediyorlar. Ara sıra Bandırma’ya gelen vekilleri ise sadece Ak Parti ilçe yönetimden birkaç kişi görebiliyor. Parti binasında içilen kahvelerin ardından hop yine Balıkesir’e dönüyorlar. Bırakın vatandaşları, gazetecilerin bile bu ziyaretlerden haberi olmuyor. Böyle olunca ilçe yönetiminin de başı ağrımıyor. Vekiller Bandırma için yapmadıkları hizmetleri anlatmak zorunda kalmıyorlar. Onlar günü kurtarırken kaybeden her zaman ki gibi Bandırma oluyor.
Vekillerin Bandırma’ya bakış açılarını anlatma adına basit bir örnekleme de yapmak istiyorum. Bu kentin en büyük markalarından biri olan Bandırmaspor, Balıkesirspor ile birlikte 1. ligde mücadele ediyor. Haftalarca üst üste Bandırmaspor hakem hatalarına maruz kalarak sahadan yenik ayrıldı. Hiçbir vekilimiz konu hakkında tek bir açıklama yaparak Bandırmaspor’a sahip çıkmadı. Bu hafta oynanan Samsunspor Balıkesirspor maçında Balıkesirspor’un net bir golü ofsayt gerekçesiyle sayılmadı. Bandırmaspor sahada doğranırken ortada olmayan vekiller birden spor otoritesi kesilerek sosyal medya sayfalarından Balıkesirspor’u kimseye yedirmeyiz diye paylaşımda bulundular. Bence bu çifte standart garip, sizce de garip değil mi?

Peki, elinde fener aradığın vekilleri bulunca ne yapacaksın diye sorabilirsiniz. Önce Bandırma’yı iktidar olarak neden gözden çıkardınız sorusunu sorardım. Ama alacağım yanıtı da şimdiden biliyorum. Bandırma’nın neden son dönemlerde yatırımlar konusunda gerilerde kaldığı, Bandırma’nın gelirleri Büyükşehre giderken karşılığında Bandırma neler kazandı sorusunu sormak kuşkusuz ilk akla gelen sorulardan olacaktır.
Bandırma; nüfusu 200 binlere dayanan Güney Marmara’nın merkezi olan bir kent. Bu kentin en büyük sorunlarından biri nüfus yoğunluğuna hizmet verecek Hastanesinin olmamasıdır. Mevcut Devlet Hastanesinin adını değiştirerek bu sorunun aşılması olası değil. Uzun bir zamandan bu yana yeni bir hastane için yer arayışı sürüyor. Sanırsınız ki, Bandırma’da hastane yapabilecek arazi yok. Döküm ve rehabilitasyon alanı için üç günde Edincik Merasını bulan zihniyet nedense yıllardan bu yana hastane için bir türlü arazi bulamıyor. Bu konuda Ak Parti ilçe teşkilatının da vekiller üzerinde baskı yaratamadığını düşünüyorum. Biga, Karacabey, Gönen, Erdek, Marmara gibi ilçelerde yaşayan vatandaşlarında hizmet aldığı Bandırma Devlet Hastanesinde yıllık poliklinik sayısı milyonu aşmış iken hala neden yeni bir hastane yapılamıyor sorusunu vekillere sormak gerekmiyor mu?
Bandırma için önemli bir yatırım olan ve Ömerli Mahallesinde kurulması planlanan Yüksek Enerji Güç Laboratuvarları ne oldu sorusu sırada bekleyen soru olacaktır. Zira 2018 yılında temeli atılacak denen tesislerin hala temelleri atılmış değil. Bence tüm Bandırmalılar bu laboratuvarların önemini anlamalı ve peşine düşmelidir. Hastane gibi laboratuvarlar konusunda Ak Parti yönetimi neler yapıyor bilmek isterdim. 5 tane değerli vekilimiz Bandırmalıları geçtim acaba Ak Parti ilçe teşkilatına konu hakkında net bilgiler verdiler mi, benim gibi sizlerde sormak istemez miydiniz? Elimde fener Bandırma sokaklarında aradığım vekilleri kısmet olur da bulursam Bandırma Bursa tren yolu çalışmalarının neden yıllarca geciktiğini sormak arzusundayım. Bandırma’yı önce Bursa sonra da Ankara’ya bağlayacak tren yolunun önemini vekillerimize anlatmak isterdim. Bu konuda yıllardan bu yana çaba harcayan insanların neler düşündüğünü ben o insanlara sordum. Sayın vekillerimiz de sormuş mu merak ediyorum.
Seçim döneminin yarısını tamamladık. Erken bir seçim olmaz ise yaklaşık 2 sene sonra tekrar vekil seçimlerini yapacağız. Bu dönem umarım siyasi partilerin ilçe teşkilatlarına ders olmuştur. Bizimle bu kentte yaşayan, kentin dertlerini, önceliklerini en önemlisi Bandırmalı olmanın farklılığını bilen kişi ya da kişiler vekil gösterilirler. Benim gibi çıkıntı kişilerde ellerinde fener vekil aramak zorunda kalmazlar.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.