EĞİTİM İŞ SENDİKASI 16. YAŞINI KUTLADI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

EĞİTİM İŞ SENDİKASI 16. YAŞINI KUTLADI

Bu haber 17 Ekim 2021 - 11:57 'de eklendi ve 235 kez görüntülendi.

Eğitim İş Sendikası 16. Kuruluş yıldönümünü üyeleriyle beraber kahvaltılı bir toplantı ile kutladı. Çamlık Kafede gerçekleştirilen kahvaltılı kutlamaya Belediye Başkanı Tolga Tosun’da katıldı.

TAYLAN: OKULLARIMIZDA YETERLİ PERSONEL YOK

Eğitim İş Bandırma Temsilcilik Başkanı Kadir Taylan toplu iş sözleşmesinde yaşananları gündeme getirerek “Bu zamlar bizim onurumuza dokunuyor. Okullarımıza pandemi koşullarında açtık ama eksik personel ve  kalabalık sınıflarla açtık. Geçen yıl 150 kişi çalışıyordu. Bu yıl İŞKUR’dan  gelen 41 kişi ile okullarımızın açık kalmasını sağlıyoruz. Okulların açılmasıyla birlikte trafik sorunu yaşıyoruz. Hastane kavşağı inşası bir an önce yapılır ve bu yapımı devam eden kavşaklar bir an önce bitirilir” dedi.

TOSUN: CHP’Lİ BELEDİYELER ÇALIŞANLARINA ÖĞRETMENLERDEN DAHA FAZLA MAAŞ VERİYOR

Eğitim İş Sendikasının kuruluş yıldönümüne katılan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “CHP’li Belediyelerde çalışan arkadaşlarımız şu an öğretmenlerimizden daha fazla maaş alıyorlar. Öğretmenlerimizin bu mağduriyetinin önlenmesini istiyoruz. Eğitim İş birlikte hareket ettiğimiz sendikamız. Eğitime katkı için iki kreşi bitirdik. Önümüzde süreçte kreşleri daha da geliştirmek istiyoruz. Eğitim Destek Evini de yaptık. 10 derslikli bir alan yaptık sayı 320’ye çıktı. ” Dedi.

Konuşmaların ardında emekli olan Eğitim İş üyesi öğretmenlere Belediye Başkanı Tolga Tosun, Eğitim İş Bandırma Temsilcilik Başkanı Kadir Taylan ve Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat plaket takdim ettiler. Kahvaltı 16. Yıl onuruna kesilen pasta ile sona erdi.

 

 

 

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.