EDİNCİK’E TOPLU KONUT VE ÖĞRENCİ YURDU

EDİNCİK’E TOPLU KONUT VE ÖĞRENCİ YURDU

ABONE OL
28 Mart 2024 09:24
EDİNCİK’E TOPLU KONUT VE ÖĞRENCİ YURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edincik Mahalle Muhtarı Kamil Eryılmaz, bugüne kadar mahallede yaptıkları çalışmaları anlatarak önümüzdeki dönem planlarını açıkladı.

Mahalle sakinlerinin desteğiyle bugüne kadar Edincik’i geliştirmek için bir çok çalışma yaptıklarını belirten Eryılmaz, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Tek amaçlarının Edincik’i geleceğe sağlıklı bir şekilde taşımak olduğunu kaydeden Eryılmaz, “5 yıl önce halkımız bize bu görevi verdiğinde her zaman mahallemizi geliştirmeye çalıştık. Örneğin doğalgazı getirdik, anayol bağlantı yolunu yaptırdık. Edincik Merkez ilkokulu yerini sosyal alan yaptırdık. Mahallemizin yüzde 90’ına doğalgaz bağlandı. Doğalgazsız tek ev kalmayana kadar çalışmalar yapılacak. İlk seçildiğimizde muhtarlığımızın sosyal medya hesaplarını oluşturarak mahalle sakinlerimizin bize ulaşmasını ve duyurulardan hızlı bir şekilde haberdar olmasını sağladık. Banka konusunda sıkıntılar vardı gerekli girişimlerde bulunduk ve Ziraat Bankası ATM’si para yatırılır duruma getirildi. Koronavirüs salgını döneminde evden çıkamayan vatandaşımızın her türlü ihtiyacını karşıladık. Emir Sultan Camiimize şadırvan kazandırdık. Edincik Çanakkale yolunun 2 bin 200 metresinin genişletilerek asfalt olmasını sağladık. Doğalgaz çalışmalarının ardından su hatlarını yeniledik, yollarımızı parke yaptırdık bu çalışmalar devam ediyor. Sağlık ocağımızın bakım onarımlarını yaptırdık. Edincik Dutlu yolunun asfalt olmasına vesile olduk. Mahallemizde 5 bölgeye arıtmalı çeşme yaptırdık. Tarihi evlerimizle ilgili de çalışmalarımız oldu. 120 tarihi evimizin tadilat ve bakımı için muvakatname aldık bu süreci takip ediyoruz. Mahallemizde gençlerin işe yerleşmeleri içinde elimizden geleni yaptık bundan sonrada yapacağız. Onlara iş konusunda bugüne kadar referans olduk, işe yerleşmelerine vesile olduk. Merkez okulumuzun yerine ve mezarlık yanına sosyal alanlar oluşturulmasına vesile olduk. Bunların yanı sıra Marmara Birlik öncülüğünde Büyükşehir’in yaptığı artezyen kuyuları açılamasına da destek verdik. Mahallemiz için hiçbir fedakarlıktan ve sorumluluk almaktan kaçınmadık. ” dedi

SIRADA TOPLU KONUT VE YURT VAR

Gelecek dönemde hem esnafa destek sağlayacak hem de mahallenin vizyonunu geliştirecek projelere imza atmak istediğini söyleyen Eryılmaz, Edincik için en önemli projelerinin öğrenci yurdu ve toplu konut yapımı olduğunu söyledi. Eryılmaz önümüzzdeki dönem Edincik’e kazandırmak istedikleri yatırımlar ve çalışmalar konusunda şunları söyledi: “Mahallemizin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla toplu konut ve öğrenci yurdu yapılmasını sağlamak en önemli görevimiz. Toplu konut için yaptığımız imza kampanyasına 1500 mahalle sakinimiz imza vererek destek oldu. Önündeki dönem inşallah bu yaptırımı da gerekli görüşmeleri yaparak hayata geçireceğiz. Çarşı ve meydan düzenlemelerinin yapımını sağlayacağız. Kapalı pazaryerinin bitirilmesi ve mahallemize kazandırılması bizler için son derece önemli, bu konunun takibini yapacağız. Projesi hazır olan Edincik altı sahil şeridinin peyzaj düzenlemesini bir an önce gerekli görüşmeleri yaparak hayata geçirmek istiyoruz. Önümüzdeki dönemde zeytinlik alanlarımızın yollarını yaptırmak ve bölgenin sulamasını sağlamak önemli işlerimizin başında geliyor. Kapıdağ’dan gelen tatlı su çeşmelerini revize ederek akmasını sağlayacağız. Kadınlarımıza yönelik kurslar, kooperatifler açarak periyodik geziler düzenleyeceğiz. Mahallemizde banka ATM’si sayısını artıracağız. Doğalgaz gelmeye az bir bölgemiz kaldı. Gerekli girişimlerde bulunarak buralarda da çalışma yapılmasını sağlayacağız. Buradan bir kez daha mahalle sakinlerimize sesleniyorum; yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.