EDİNCİK'E KÜLTÜR EVİ YAPILACAK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

EDİNCİK’E KÜLTÜR EVİ YAPILACAK

Bu haber 08 Nisan 2021 - 19:00 'de eklendi ve 876 kez görüntülendi.

Bandırma Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Bandırma Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. 20 gündem maddesi ile toplanan mecliste her Nisan Ayında olduğu gibi Yıllık Faaliyet Raporu görüşmeleri yapıldı. Toplantının dördüncü maddesinde yer bulan Edincik’e Kültür Evi yapılması oybirliği ile kabul edildi. Konu hakkında açıklamada bulunan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Edincik’imize biz çok değer veriyoruz. Bu bir nevi kamulaştırma olacak. Satın alma ile ilgili bir iş. Edincik’te iki sokak iyileştirmemiz devam ediyor. Bu şekildeki yapıları biz elimizden geldiği kadar vatandaşlardan almak istiyoruz. Edincik’in tarihini, kültürünü, dokusunu hatırlatmak, ortaya çıkarmak istiyoruz. Eski Hamam’la ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sahiplerine ulaştık, görüşüyoruz. Sizlerinde tanıdığı yerler varsa onların da sahipleri ile görüşüp alıp restore etmek isteriz ” dedi.

CHP Bandırma Belediye Meclis Üyesi Abdullah Erbay ise, “Bu bina bir Kültür Evi olarak Edincik’e hizmet etsin istiyoruz. Türkiye’de sadece 4 tane olan bir proje. Hamam da dahil alarak buraları restore edip Edincik’imizin önünü açmak istiyoruz” dedi.  Edincik’te tespit edilen Üç katlı ev halindeki yerin restore edilerek içerisinde eski Edincik Evlerinin dekorasyonu, giyim kuşamları, ev ortamları gibi unsurların bulunduğu bir yer olarak değerlendirileceği ifade edildi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.