EDİNCİK YOLU’NUN NEDEN ASFALTLANAMADIĞI ORTAYA ÇIKTI!

EDİNCİK YOLU’NUN NEDEN ASFALTLANAMADIĞI ORTAYA ÇIKTI!

ABONE OL
24 Ekim 2023 18:24
EDİNCİK YOLU’NUN NEDEN ASFALTLANAMADIĞI ORTAYA ÇIKTI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma ile Edincik Mahallesi arasında kalan ve Recep Gençer Anadolu Meslek Lisesi önünden başlayarak Edincik girişine kadar olan 3 km’lik yol bir süre önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekiplerince onarıma alınmıştı. Bir süredir kapalı durumda olan ve çalışmaların durduğu yol hakkında neden beklendiği ortaya çıktı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma ve komşu ilçelerde gerçekleştirdiği asfaltlama çalışmaları için bugüne kadar Bandırma Belediyesi’nin asfalt plentini kullanıyordu. Bütim ve asfalt malzemesini veren Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Belediye Asfalt Şantiyesindeki plentten aldığı asfalt  ile çalışmalarını gerçekleştiriyordu. Ancak geçtiğimiz aylarda Büyükşehir’in Edincik Şantiyesi için yeni bir asfalt plenti alınmasına karar verildi. Asfalt Plentinin alımını gerçekleştirerek kurulumuna başlayan ekipler, kurulumu geçtiğimiz hafta tamamladı. Yeni Asfalt Plentinin elektrik bağlantısı yönünden de çalışmalarının bu hafta tamamlanması ve ardından hızla asfaltlama çalışmalarının başlaması planlanıyor.

TELEKOM, ELEKTRİK VE İNTERNET ÇALIŞMALARI BEKLENDİ

Edincik Yolu için ise önümüzdeki hafta asfaltlamaya başlanabilmesi için malzeme serimi gerçekleştirileceği öğrenildi. Yolda bir süredir beklenmesinin nedeninin Türk Telekom, Elektrik, İnternet hizmeti veren şirketlerin bu yol güzergahından geçen hatlarına çekidüzen vermesi için olduğunu ifade eden yetkililer, firmaların gerekli çalışmalarını yaptığını, yolun belirli yerlerine önümüzdeki yıllarda oluşabilecek ek bağlantılar için de yerlerin bırakıldığını ve önümüzdeki hafta malzeme seriminin ardından asfaltlama çalışmalarının hızla başlayacağını ifade ettiler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.