EDİNCİK MERASI İÇİN PLAN DEĞİŞİKLİĞİNE YAPILAN İTİRAZ REDDEDİLDİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

EDİNCİK MERASI İÇİN PLAN DEĞİŞİKLİĞİNE YAPILAN İTİRAZ REDDEDİLDİ

Bu haber 27 Ocak 2022 - 12:15 'de eklendi ve 548 kez görüntülendi.

 

1/100000’lik planda Edincik Merasında bulunan 650 dönümlük alanın “Kentsel ve bölgesel, yeşil alan ve spor alanı” olarak işlenmesine yapılan itirazlar reddedildi.

1/100000’lik planda Edincik Merasında bulunan 650 dönümlük alanın “Kentsel ve bölgesel, yeşil alan ve spor alanı” olarak işlenmesi büyük tepki topladı. Konuyla ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne Bandırma Belediyesi, Bandırma Kent Konseyi, TMMOB Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi, BAGFAŞ ve kişisel başvurularda olmak üzere toplam yedi itirazda bulunuldu.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, gelen itirazların reddine karar vererek gerekçelerini başvuruda bulunan kurum ve kişilere gönderdi. Evrakta şu ifadelere yer verildi: “Bakanlığımıza iletilen itirazların, 14.06.2014 tarih ve 29030 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği ile Balıkesir- Çanakkale Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı (ÇDP) amaç, ilke, esasları ve iletilen bilgi ve belgeler çerçevesinde incelenmesi neticesinde; Bakanlık Makamının 12/01/2022 tarihli Olur’u ile itiraz başvuruları uygun görülmeyerek reddedilmiş olup Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği’nin 33. maddesinin 4. fıkrası ve aynı Yönetmeliğin 6. maddesinin 2. fıkrası uyarınca, plan değişikliğine konu alanlardaki uygulamaların 02/11/2021 tarihinde onaylanan Çevre Düzeni Planı Değişikliği kararları çerçevesinde gerçekleştirilmesi bildirilmiştir.”
PLAN DEĞİŞİKLİĞİNDE NELER VAR?

Plan notlarında Edincik Merasında yapılan değişiklikle ilgili şu ifadeler yer almıştı: “1/100.000 ölçekli ÇDP 1/100.000 ölçekli ÇDP Değişikliği Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın 19.04.2017 tarihli ve 10387 sayılı yazısı ekinde iletilen plan değişikliği gerekçe raporunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından bölge halkının sosyal, peyzaj ve rekreatif ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılmak istendiği belirtilen, Bandırma ilçesi, Edincik mevkiinde yer alan ve 1/100.000 ölçekli ÇDP’de “Tarım Alanı” ile “Mera Alanı” kullanımında kalan yaklaşık 65 hektar büyüklüğündeki alanın “Kentsel ve Bölgesel Yeşil ve Spor Alanı” (H-19 no’lu Plan Paftasında Plan Değişikliği onama sınırı içerisinde kalan alanlar) olarak gösterilmesine yönelik düzenleme yapılmıştı.”

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .