DÜZENLEME YAPMAK İŞİN YARISI DENETLEME OLMASI GEREKİR

DÜZENLEME YAPMAK İŞİN YARISI DENETLEME OLMASI GEREKİR

ABONE OL
20 Temmuz 2023 12:14
DÜZENLEME YAPMAK İŞİN YARISI DENETLEME OLMASI GEREKİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şentürk Oto Galeri sahipleri Ozan ve Cihan Şentürk ikinci el araç satışlarında yeni başlayan dönem hakkında görüşlerini açıkladılar.

İkinci el araç fiyatlarının sıfır araç fiyatlarından daha yüksek olmasını bayilerde yeteri kadar sıfır otomobil olmamasına bağlayan Ozan Şentürk “ Bayilerde sıfır ar aç bulamayan vatandaşlar ikinci el otomobil piyasasına yükleniyorlar. Arz ve talep doğrultusunda da ikinci el araç fiyatları her gün yükseliyor. Ticaretin doğasına aykırı olarak da ikinci el araç fiyatları sıfır oto fiyatlarını geçti.

Yeni düzenleme ile ikinci el araç fiyatlarının sıfır araç fiyatlarından daha yüksek olması yasaklandı. Düzenleme yapmak işin yarısı demek. Diğer yarısı ise bu düzenlemenin uygulanmasını denetlemektir. Ülkemizde denetleme konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Bu yönetmeliğin açığını bulanlar arkadan dolaşarak düzenlemeyi delebilirler diye düşünüyorum.

Bayilerde sıfır araç bulunmaması nedeniyle araç alımları bir yatırım aracına dönüşmüş durumda. Vatandaşlar nasıl olsa araçların fiyatları yükseliyor diye araç alıyorlar. Kenarda beklettikleri sıfır araçları bir süre sonra satışa sunuyorlar. Mayıs ayında ülkemizde 500 bin sıfır araç satışı gerçekleşmiş. Yine son 1 ay içinde ise sıfır araçlara % 20 oranında zam geldi. Yapılan bu son zamlar ile de sıfır araçlara yine zam gelecek.
2. el araç fiyatlarının düşeceği beklentisinde olanlar olsa da bu sektörde çok uzun yıllardan bu yana bulunan biri olarak 2. El araçların fiyatlarının düşeceğini tahmin etmiyorum. Zira sıfır araç sıkıntısı halen devam ediyor. 2. El araç fiyatları yerinde kalsa ona bile razıyız.” Dedi.

Haber- Fotoğraf: Cemal ATABEY

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.