DURSUN MİRZA SAVAŞ BALTALARINI ÇIKARDI

DURSUN MİRZA SAVAŞ BALTALARINI ÇIKARDI

ABONE OL
18 Nisan 2024 02:28
DURSUN MİRZA SAVAŞ BALTALARINI ÇIKARDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Bandırma Belediye Başkan adayı Dursun Mirza basın ile iftarda bir araya geldi. Gündeme ait soruları yanıtlayan Dursun Mirza Otel satışı, kaybolan borular, eş başkanlık, çocukların tehdit edilmesi, bayrak yakma gibi konularda açıklamalarda bulundu.

Önce basının sorularını yanıtlayan Dursun Mirza ;

Borular ne oldu?

D.Mirza: Cemal Öztaylan devamlı boruları soruyor. Kendisinden sonra 2 sene Recep Eraydın 5 senede Sedat Pekel başkanlık yaptı. Boruları neden bana soruyor anlamak olası değil. Boruların belediyeye girişleri gözükmüyor. Belediye envanterinde de yoklar. Sorduğum muhtarlar 58 borunun Sahil Yenice’de kullanıldığını, geri kalan borularında Kuşcenneti, Emreköy, Mahbubeler mahallesinde bir kısmını da şehir içindeki çalışmalarda kullanıldığını söylediler.

Pazaryerinin hurdaları nerede?
bonus veren siteler
D. Mirza: Hurdalıklar ağzına kadar doluydu. Satalım dedik ama MKE  izin vermedi. Tonunu 40 kuruşa satmakta bana doğru gelmedi. Bizde ihtiyacı olan kurumlara verdik. Stad yapılırken de yeni kapalı tribün inşaatında kullanıldı. Kendi listesinde olan Mülkü İnci’ye isterse sorabilir.

Çocuklar üzerinden kim tehdit etmiş?

D. Mirza: Öztaylan’I çocukaları üzerinden kim nasıl tehdit edebilir ki. Aysan ve Ali Taylan bizim kardeşimizdir. Onları severim. Asla bizim üzerimizden tehdit söz konusu olamaz. Cemal Öztaylan Çerkezlere söylediği sözleri örtbas etmek istiyor. Kendisi izim versin bakalım kim tehdit etmiş.

Ozan Onur’un vurulması kimin yüzünden?

D. Mirza: Öztaylan beni kastederek “ Amcayı “ vuracaklardı yanlışlıkla Ozan Onur’u vurdular diyor. Vuranları sen mi yolladın ki, kimin vurulmak istendiğini biliyorsun. Bu alçakça bir söylemdir. Manyaslı Lunapark işletmelerine panayır için sözler verilmiş. Benim konudan haberim yok. Olsaydı buna asla izin vermezdim. Olaydan sonra da Ozan Onur’un hep yanında olduk. 2 senelik maaşları için zimmet çıksa da zimmet olayını daha sonra çözdük.

Bayrak Yakma olayı

D. Mirza: 20 sene öncede bu yalanları atmışlardı. Bayrak yaktı diyor, yırttı diyor. Seçimi kaybettiklerini anladıkları için iftira atmaya başladılar. Bu yalandır. İspat etsinler kendimi Cumhuriyet Meydanında yakarım.

Otel satışında şaibe var mı?

D. Mirza: Otel satışında şaibe var diyor Öztaylan. 144 adet satış yaptığımı söylüyor. Kim söylemiş AKP Meclis üyesi Oya Yücel. Oya Yücel ne zaman meclis üyesi idi. Tolga Tosun döneminde. Nereden tutarsanız tutun elinizde kalıyor. Şimdi Sedat Pekel Cemal Öztaylan’ın abisi, Tolga Tosun da kardeşi oldu.

Otel satışında Murat Karakoyun evraklarını yetiştiremedi. Yapılan ihale 11,5 milyona bitti. İhaleye tek kişi girdi diye ben ihaleyi iptal ettim. Dosyalarını tamamlayan Murat Karakoyun’un da girmesiyle ikinci ihale yapıldı. Her iki  ihale basınında hazır bulunduğu ortamda gerçekleşti. Son ihale ise 19, 2 milyon liraya bitti. Şaibe nerede merak ediyorum. Benim abdesimden şüphem yok.

CHP’yi eş başkanlar mı yönetiyor?

D. Mirza: Çok saçma bir söylem. Mehmet Tüm benim 35 yıllık yol arkadaşım. Ozan Tüm de kardeşim. Ozan meclis üyesi iken ya da Mehmet Tüm vekil iken eş başkanlar mıydı? Eş başkanlık üzerinden bizi terörle ile ilişkilendirmek istiyorlar. Ben buna izin vermem. Onlar Hüda Par ilişkilerine baksınlar.

Burhan Deniz ile pazarlık yapmadım. Gelecek Partisi Genel Merkezi ile Ahmet Akın’ın görüşmeleri olmuş. Bizim listemize adam sokmaya çalıştılar. Tanımadığımız kişilerin listemizde yer almasını istemedik.

Projeler hangi parayla yapılacak?

D. Mirza: Açıkladığımız projelerin hangi bütçeler ile yapılacağı sorusunu soruyorsunuz. Cin Çukuru ve Tekel Projelerini kat karşılığında yaptırmak istemiştik. Ancak kamu şerhi ve anıtlar kurulu buna izin vermedi. O yüzden o projeleri hayata geçirememiştik. Şimdi o projeleri biz belediye olarak yapacağız. Hangi parayla yapılacağını şimdi söylemeyeceğiz.

Stadı Ahmet Akın ile Büyükşehir yapacak

D. Mirza: Cin Çukuruna stat yapılması şehircilik açısından mümkün değil. Ana arterlere erişimi yok. Biz Merinos karşısında stat yerimizi hazırladık. Ahmet Akın seçimi kazandığı zaman için söz verdi. Stadı Ahmet Akın yapacak.”

Otel satışı meclisten oy birliği ile geçti

Basının sorularını yanıtlayan CHP Belediye Başkan adayı Dursun Mirza daha sonra uzun bir açıklamalarda bulunarak Cumhur İttifakı adayı Cemal Öztaylan’ı eleştirdi. Ben efendiliğimi koruyorum diyen Mirza “ Öncelikle Cemal Öztaylan’a acil şifalar diliyorum. Buradan ona sormak istiyorum. Çocuklar üzerinden onu tehdit eden kim? Açıklamasını istiyorum. Öztaylan Çerkezler için yaptığı gafı unutturmak için gündemi değiştirme çabası içinde.

Otel satışında ne şaibe olduğunu açıklamak zorunda. O satıştan zarar ettiğimiz doğru değil. Belediye olarak otelden alınan emlak vergisi ve KDV daha yüksek gelir getiriyor. Daha 3 tane otel yerimiz var. onları da satıp kaynak yaratabiliriz. Ayrıca otel satışına AKP’li meclis üyelerine onay vermişti. Neden onlardan bu satışın hesabını sormuyor. Büyükşehir ve merkezi hükümetin nereleri sattığını dosyasını size verdik. Satış konusunda kimse AKP’ye yetişemez.

Sattığı yerlerin tazminatını ben ve Tolga Tosun ödedi

Öztaylan ben sadece bir benzinlik sattım diyor bu doğru değil. Bilgin akaryakıt ne olacak? Garaj girişindeki benzinliği Ercili’ye kim sattı? Çetin Sever’in olan benzinliği sattığında kendisi mahkemeye verildi ve kaybetti. 2,5 milyon tazminatı ben ödedim. Sanayi çıkışındaki alt geçitlin yapmaya kalktı. Yer sahibi mahkemeyi kazandı. 3,5 milyon lira tazminatı da Tolga Tosun ödedi.

Eski askeri alan projesindeki benzinlik yeri kimin?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin yapmaya çalıştığı eski askeri alan projesinde yer alan 7 dönümlük benzinlik alanının yarısı Cemal Öztaylan’a ait. Ortağının kim olduğunu buradan kendisine soruyorum.”

Deprem Afet Merkezi

Deprem Afet Merkezi yapılması için Büyükşehir Belediyesinin istediği 350 dönüm araziyi neden benden soruyorsun diyen Dursun Mirza “ Yeri vermeyen Belediye Başkanı Tolga Tosun. Hani o kardeşindi. Ondan neden soramıyorsun?

Sen milletvekili olunca senin arkandan kimler hapse girdi. Açıkla bakalım Öztaylan. 2 belediye müdürü yanmadı mı? öbür hapse gireni Bandırma’da herkes biliyor. Bunları açıklamak bana ayıp geliyor ama sen ayıptan anlamazsın ki. Anlasan insanlara el hareketi yapmazsın.

Kapalı salon için belediye yer verdi

Bize neden stat için yer vermediniz diye soruyor. Bizim zamanımızda kurban Pazar yerini Kapalı Salon yapılması için tahsis etmiştik. Tahsisi yaparken de 3 yıl içinde başlanılması ve 3 yıl içinde de bitirilmesi şartı koymuştuk. Ancak şartlar yerine getirilmediği için tahsisi geri çektik.

Kapalı salonu Öztaylan Manyas’a kaydırdı

Bandırma için yapılacak kapalı spor salonu projesini Cemal Öztaylan’a Manyas’a kaydırdı. Muhtarlar toplantısında da bunu kendi itiraf etti.

Bandırmaspor’a 52 milyon kaynak sağladık

Şimdi Erhan Elmastaş’ı suçluyorlar. Mehmet Kılkışlı kulüp anahtarını getirip bize verdi. Biz Bandırmaspor’u sahipsiz bırakamazdık. Erhan’a başkan olacaksın dediğimde beni yakma başkan dedi. Daha sonra Göksel Karlahan’a kadar başkanlar gelirlere temlik koydurmadı. Karlahan başkan olunca temlik koydurdu. Erhan Elmastaş alacaklarını mahkeme yoluyla resmileştirdi. Ancak icraya gitmedi. Onu üyelikten atıp linç ettirdiler. Onun zamanında Bandırmaspor’a 52 milyon lira gelir sağlandı.

Bandırmaspor’u AŞ yapalım dedik. Önce evet diyen kişiler sonra Bandırmaspor’u satanı bizde asatarız dediler. O abiler Bandırmaspor’u oyuncak olarak kullandılar. Sonra kendilerine efsane başkan dedirttiler.

Ben şantajla aday olmadım

Benim için başka partiden aday olurum diyerek şantaj yaptığımı söylüyorlar. Asla böyle bir şey olamaz. Benim aday olmamı Bandırmalılar istedi. CHP Genel Merkezinin yaptırdığı tüm anketlerde benim adım çıktı.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.