DURSUN MİRZA PAKSAN’DA

DURSUN MİRZA PAKSAN’DA

ABONE OL
29 Şubat 2024 14:44
DURSUN MİRZA PAKSAN’DA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Bandırma Belediye Başkan adayı Dursun Mirza Paksan firmasını ziyaret etti. Paksan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ülbe tarafından karşılanan Dursun Mirza ve CHP Heyeti beraber Paksan imalathanesini gezdiler.

Paksan’ın Bandırma’nın en önemli şirketlerinden biri olduğunu söyleyen Dursun Mirza “ Paksan çok köklü bir kuruluş. Özhan Abi ile çok sıcak ilişkiler içinde olduk. O iyi bir sosyal demokrat bir kişiydi. Allah rahmet etsin. Bandırma için büyük bir katma değer yaratılıyor Paksan’da.

Bir dönem önce Belediye başkanlığı görevinde bulundum. Belediyecilik konusunda oldukça tecrübeli olduğumuz düşünüyorum. Bu dönem görev tekrar bana verildi. Bandırma’nın sorunlarını ve çözümlerini iyi biliyorum. Meclis listemizde çok değerli ve liyakatli arkadaşlarımız var. Sanayileşmenin doğal sonucu olarak da konut sıkıntısı Bandırma’da artacak. Yeni konut alanları yaratmak zorundayız. Ancak yeni yerleşim alanlar kurarken de çarpık kentleşme yanlışına düşmemiz gerekir. “ Dedi.

Paksan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ülbe Paksan’ın 1970 yılından bu yana üretim yaptığını söyleyerek “ Paksan balya makinelerini üretiyor. 2 balya makinesi ile başlayan ticari faaliyetlerimizde bugün 2 bin balya makinesi üretme noktasına geldik. Ülke genelinde 70 bayimiz ile servis ağına sahibiz. 20-30 yıl zarfında Bandırma Çanakkale arası sanayi bölgesi olacak. Zira bu coğrafyada başka yer kalmadı. Bandırma’da bu sanayileşmenin merkezinde yer alacak. Konut ihtiyacı noktasında büyük sıkıntılar yaşanabileceğini düşünüyorum. İmar planları ise hala tamamlanmadı. Kısa vadede de Bandırma’nın trafik, kavşak  ve otopark sıkıntıları var. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.