DURSUN MİRZA NEREYE KOŞUYOR?

DURSUN MİRZA NEREYE KOŞUYOR?

ABONE OL
15 Kasım 2023 10:47
DURSUN MİRZA NEREYE KOŞUYOR?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Önceki dönem Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza 500 kişilik iftar yemeği verdi. Siyasetin hız kazandığı günlerdeki iftar yemeğine Balıkesir CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Serkan Sarı ile 4. Sıra Milletvekili adayı Seval Bozkurt katıldı. 5. Ve 6. Sıra milletvekili adayları Selim Panç ve Fatma Salı Karabacakoğlu iştirak etmediler.

Daha önce de kendi döneminde beraber çalıştığı arkadaşları ile kahvaltılı bir toplantı da bir araya gelen Dursun Mirza’nın yerel seçimler için şimdiden çalışmaya başladığını düşünenler gün geçtikçe çoğalıyor.

Mirza: Sarı da Bozkurt da Bandırma’nın vekili olacaklardır

Kurtuluş Düğün Salonundaki yemeğin açılış konuşmasını yapan Dursun Mirza “ Ben geçmişten bu güne sosyal demokrasinin Müslümanlığa en uygun felsefe olduğunu düşünüyorum. Bu felsefe sosyal demokrat ülkelerde devlet yönetimi haline gelmiştir.

Bu hükümet zenginlerin hükümetidir. Bütçeyi 5 li Çetelere ve yandaşlarına dağıttılar. Eskiden emekli olanlar ev alabilirken bu artık hayal oldu. Yoksulluk halkın belini büküyor. Bunun sorumlusu bu garip sistemdir. Bir an önce bu hükümetin gitmesi gerekir. Kemal Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olacak ve düzen değişecektir. Hepimize bu konuda büyük görevler düşüyor. Tek tek insanlara ulaşmalıyız. Sıralamalara takılmadan tek yürek olarak çalışacağız. Serkan Sarı da Seval Bozkurt da Bandırma’nın milletvekili olacaklardır. Ahmet Akın ise Bandırma’nın bakanıdır.

Bu değirmenin suyu nereden geliyor diye soran yazan çizen arkadaşlar olduğunu görüyoruz. Biz koskoca bir aileyiz. Her şeyi bölüşerek hareket ediyoruz. “

Bozkurt: Reçetem ve ilaçlarımla insanları iyileştirmeye geldim

Eczacı olduğunu ve uzun yıllardan bu yana siyasetin içinde olduğunu söyleyen 4. CHP Milletvekili adayı Seval Bozkurt “ 21. Yıldan bu yana AKP’nin insanları hasta ettiğini gördüm. Bir eczacı olarak reçetemle ilaçlarımla halkı iyileştirmek için milletvekili adayı oldum.

Türkiye’de kadınlar her gün öldürülmeye devam ediyor. Hakları elinden alınmaya çalışılıyor. İstanbul Sözleşmesinde çıkıldı. Şimdi de kadınların ve ailenin haklarını koruyan 6284 sayılı yasayı kaldırmaya uğraşıyorlar. Kadınlar olarak bunun karşısında durmak zorundayız. İnanıyorum ki 14 Mayıs’ta Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olurken, Millet İttifakı da Meclis çoğunluğunu ele geçirecek. “

Sarı: Balıkesir’de tarih yazacağız

İftar yemeğinde son konuşmayı CHP eski il başkanı ve 2. Sıra milletvekili adayı Serkan Sarı yaptı. Hepimiz çok kararlıyız diyen Sarı “ Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanımız olacak. Saray rejiminin yerine halkın rejimini kuracağız. Bunu başarmak zorundayız. Bu bizim Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumuzdur. Sana söz diyerek çıktığımız bu yolun sonu mutlaka iktidar olacaktır. Saraya asla boyun eğmeyeceğiz.

Buradan hepinizi tarih yazmaya davet ediyorum. Sokak sokak ev ev çalışmaya hazır mısınız? Buradan ifade ediyorum. 14 Mayıs’ta Balıkesir’de tarih yazacağız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.