DURSUN MİRZA ÇELEBİ LİMANINI ZİYARET ETTİ

DURSUN MİRZA ÇELEBİ LİMANINI ZİYARET ETTİ

ABONE OL
29 Şubat 2024 15:54
DURSUN MİRZA ÇELEBİ LİMANINI ZİYARET ETTİ
1

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Belediye Başkan adayı Dursun Mirza kurum ziyaretlerine devam ediyor. Bu çerçevede Dursun Mirza sabah saatlerinde Çelebi Limanını ziyaret etti. Çelebi Limanı Genel Müdürü Gürkan Bayır ile bir araya gelen Dursun Mirza Limanın Bandırma için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Çelebi Limanının Bandırma’nın kalbi olduğunu söyleyen CHP Belediye Başkan adayı Dursun Mirza “ Çelebi Limanı Bandırma için büyük katkı değer yaratıyor. Daha önce başkanlığım döneminde de kurumlar arası ilişkiler çerçevesinde Çelebi Limanı ile sağlıklı ilişkiler içindeydik. Limanda işlerin iyi gitmesi kent için bizleri sevindirir. Bandırma hızla sanayi bölgesine dönüşüyor. Çelebi Limanının önemi de doğal olarak artıyor. Biz sanayinin Bandırma’ya gelmesini isteriz. Ancak çevreyi de korumak hedefimiz var. Bacasız sanayi Bandırma için doğru sanayidir. Son dönemlerden Limana gelen hayvan gemileri yüzünden koku sıkıntısı çekiyoruz. Bu konuda da son zamanlarda gemiden gelen kokuda oldukça azalma var. “ Dedi

Ziyaretlerinden dolayı CHP Belediye Başkan adayı Dursun Mirza’ya teşekkür eden Çelebi Limanı Genel Müdürü Gürkan Bayır  “ Liman Bandırma’nın sanayileşmesi açısından büyük önem taşıyor. 400 personel ile istihdama katkı yapıyoruz. Limana yatırımlarımızda hızla devam ediyor. 2022 yılında 2 vinç almıştık. Alt ve üst yapıyı hızla yeniliyoruz. 2 yeni vinç siparişimizi verdik, Temmuz ayında yeni vinçler Bandırma’da olacak. Yeni yatırımcılarla görüşüyoruz. Yatırımcıları Bandırma’ya çekmek istiyoruz. Yatırımcılar önce kentin lojistik kanallarını takip ediyor. Bandırma Limanıyla demiryollarının limana ulaşması konumuyla yatırımcılara cazip geliyor. Çelebi limanımızda yük çeşitliliği bulunuyor. Tahıl, sıvı, seramik, rüzgar gülleri  ve maden gibi yükler Limanımızda işlem görüyor. Şimdi sıvı tank terminalini hizmete sokuyoruz. “

Türkiye’nin et ihtiyacına vurgu yapan Çelebi Limanı Genel Müdürü Gürkan Bayır “ Et ihtiyacının yanı sıra besilik hayvan ihtiyacımız var. bu ihtiyaç dolayısıyla ülkemiz hayvan ithalatı gerçekleştiriyor. Yurt dışından gelen hayvanların bir kısmı da Bandırma Limanına boşaltılıyor. Yine Derince, Mersin, İskenderun Limanlarında da hayvan sevkiyatı yapılıyor.

Biz Bandırma Çelebi Limanı olarak 800 aracımızla çok kısa sürede hayvan tahliyesini gerçekleştiriyoruz. Tüm gümrük işlemlerini gemiyi limana sokmadan bitiriyoruz. Örneğin uzunca bir zamandan bu yana gelen gemilerden kaynaklanan koku sıkıntısı artık fazla yaşanmıyor. Akşamüstü limana aldığımız hayvan gemisinin sabah saatlerinde tahliyesini tamamlıyoruz. 24 saatte 1500 hayvan tahliyesi yapılabiliyoruz. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.