DURSUN BAŞKAN YAKIŞANI YAPTI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DURSUN BAŞKAN YAKIŞANI YAPTI

Bu haber 28 Aralık 2017 - 10:58 'de eklendi ve 3.516 kez görüntülendi.

Hayatım hep emekten yana mücadele içinde geçti. Emeğin en yüce değer olduğuna inanarak hayatımı da bu düstur üzerine odakladım. Çocuklarımı büyütürken de onlara bunu öğretmeye çalıştım. 16 sene çalıştığım özel sektörden de verdiğim emek mücadelesi yüzünden atıldım. Asla pişman olmadım. Hayatımın son anına kadar da emek mücadelesinin içinde olup, emek en yüce değerdir diye haykıracağım.

Bu hayat felsefesini benimseyen biri olarak hafta içinde Bandırma Belediyesi’nin taşeron işçilerle yaptığı toplu iş sözleşmesi dolayısıyla Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı kutluyorum. Patronların işçi atmak için fırsat kolladığı, toplu iş sözleşmesi yapmamak için yetki düşürme kurnazlığına saptığı bu zamanlarda taşeron işçileriyle toplu iş sözleşmesi imzalama cesaretini gösteren Mirza, sosyal belediyecilik adına ve de kendisine yakışanı yaptı. CHP’li Erdek Belediyesi’nin işçi maaşlarını aylardır ödemediği günlerde Bandırma Belediyesi’nin taşeronlara toplu iş sözleşmesi imzalamasının önemini vurgulamak isterim.

İmza töreninde verilen mesajları taşeron işçi arkadaşlarımın çok iyi anlamalarını istiyorum. Toplu iş sözleşmesini sadece ücreti arttırıcı bir imza olarak görürlerse ileride imzalayacakları bir toplu iş sözleşmesi asla bulamazlar. Sosyal haklarıyla, kapsamıyla ücretten ayrı konuya yaklaşmalarını öneriyorum. Yaşanmışlıkla sabittir ki, “ biz ücreti alalım da kapsam önemli değil” diye düşünürseniz her zaman kaybedersiniz. Çünkü biz Bagfaş’ta böyle düşündük ve kaybettik. Şimdi orada yetki alamayan, toplu iş sözleşmesi imzalayamayan bir sendika var.

Bu konuya farklı bir noktadan da yaklaşmak istiyorum. Bu toplu iş sözleşmesini Bandırma Belediyesi adına Dursun Mirza imzalıyor. Mirza ne kendi adına ne de CHP grubu adına bu hakkı Taşeron işçisine vermiyor. İşte tam bu noktada Bandırma Belediyesinin Ak Parti’li ve MHP’li meclis üyelerinin şenlik havasında geçen imza törenine neden katılmadıklarını merak ediyorum. Bu başarıyı neden sadece CHP’ye ve Dursun Mirza’ya bırakabildiklerini siyaseten anlamakta güçlük çekiyorum. Örneğin Belediyenin Bandırma’ya kazandırdığı General Balcı Parkı’nın açılışına da muhalefet meclis üyeleri ilgi göstermediler. Dursun Mirza’nın ve CHP’lilerin Bandırma Belediyesi üzerinden prim yapmasına seyirci kalındı. Şahsen ben muhalefet olsaydım tam kadro orada olur, bu başarılı hizmetin oy olarak sadece CHP’ye gitmesine izin vermezdim.

Denilebilir ki, orada konuşanlar hükümete, Ak parti’ye ve MHP’ye karşı söylemlerde bulunuyorlar. Doğru, bayağı da sallıyorlar. Herhangi bir polemiğe yol açmama adına hareket edildiği ileri sürülebilir. Ancak demokrasiler uzlaşma sanatıdır deniyor. O ortamlarda diğer meclis üyelerinin bulunması, başarıya ortak olmak istemeleri inanıyorum ki eleştiri dozunu da düşürecektir. Belki de bu düşünceler benim siyasete uçuk yaklaşımlarımdır. Ama ben böyle düşünüyorum.

Her şeye karşın, taşeron işçi kardeşlerimi kutluyorum. Bu haklarına sahip çıkmalarını öneriyorum. En önemlisi Dursun Mirza’nın “ Bandırma Belediyesinde çalışan herkesi SENDİKALI olmaya davet ediyorum. “ sözü doğrultusunda çalışanları sendikalı olmaya çağırıyorum. Sendikalı olmak bir olmak, güçlü olmak, haklarınızı daha kolay alabilmenizdir. Bir kez daha Dursun Mirza’yı kutluyorum.

EMEK EN YÜCE DEĞERDİR.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .