DÜNYA’NIN EN BAŞARILI 3 ÜLKESİNDEN BİRİ OLDUK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DÜNYA’NIN EN BAŞARILI 3 ÜLKESİNDEN BİRİ OLDUK

Bu haber 26 Haziran 2020 - 11:01 'de eklendi ve 760 kez görüntülendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan Şehir Gazetesine açıklamalarda bulunarak pandemi sürecini, Liselere Giriş Sınavı ile Yüksek Öğretime Giriş Sınavlarını değerlendirdi.

PANDEMİ SÜRECİNİ UZAKTAN EĞİTİMDE BAŞARILI OLDUK
Pandemi sürecine girilmesiyle çok hızlı refleks gösterdiklerini belirten Mutlu Aslan “Okulların tatile girmesinin ardından çok hızlı organize olarak İlçemizde uzaktan eğitime başladık. Her sınıf seviyesinde öğrencilerimize ulaşmayı başardık. Eğitimde Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitime canlı sınıf uygulamalarıyla daha fazla destek verdik.
İlçemizde öğrencilerin bu sisteme dahil olması konusunda öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilileri fazlasıyla teşvik ettik. Başta ufak tefek arızalar yaşansa da uzaktan eğitimde çok yüksek oranda katılım sağlandı. Bu süreçte en büyük çabayı öğretmenlerimiz gösterdi. Bu başarıdaki payları nedeniyle öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu süreçte uzaktan eğitimden çok etkili yararlanan öğrencilerimizi de kutluyorum.
Ne yazık ki bu yıl öğrencilerimiz pandemi dolayısıyla eğitimde sıkıntılı süreç yaşadılar. 19 Haziran itibari ile okullarımız tatil edildi. Uzaktan eğitimi kursları Temmuz ayında başlayacak. Öğrencilerimiz bu kursları yine EBA üzerinden ve TRT kanallarından takip edebilecekler. Millî Eğitim Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda 31 Ağustos günü telafi eğitimleri başlayacak. Telafi eğitimleri Özel Okullarda ise 15 Ağustos günü başlayacak.”
İLÇEMİZDE LGS’YE 2 BİN 400 ÖĞRENCİ GİRDİ
20 Haziran günü tüm ülkede yapılan Liselere Giriş Sınavına (LGS) Bandırma’da 2 Bin 400 öğrencinin girdiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “Bu sınavlarda pandemi nedeniyle tüm tedbirleri fazlasıyla aldık. Sınavlar ilçemizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Sonuçların öğrencilerimizin gönlüne göre olmasını diliyorum. Sonuçların açıklanmasının ardından öğrencilerimiz için tercih dönemi başlayacak.
Bu sınavda 1 öğrencimiz daha önce covit19’a yakalanmıştı. Bu öğrencimizi okula farklı kapıdan aldık. Ayrı bir katta ve tek başına öğrencimiz sınava girdi. Diğer öğrencilerimiz için tüm önlemlerimizi aldık.
YKS SINAVI 32 BİNADA YAPILACAK
27-28 Haziran günü yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilçemizde 32 binada gerçekleşecek. Temel Yeterlilik Testine 12. Sınıf öğrencileri, mezunlar ile çevre ilçelerden gelecek öğrenciler olmak üzere toplam 6 Bin 682 kişi katılacak.
Alan Yeterlilik Testine 5 Bin öğrenci ve mezun, Yabancı Dil Yeterlilik Testine ise ilçemizde 367 öğrenci 6 binada girecek.
Sınavlardan önce tüm binalarımız ilk gün Bandırma Belediyesi tarafından ikinci gün ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından dezenfekte edilecek. Girişte tüm öğrencilerimiz maskeyle binalara giriş yapacaklar. Bu noktada ailelerimizi özellikle uyarmak istiyorum. Aileler okul bahçelerine kesinlikle alınmayacaklar. Dışarıda sosyal mesafeye dikkat etmelerini rica ediyoruz. Bu yıl bizlerin hiç karşılaşmadığı, yaşamadığı günler yaşadık. Umarım böyle zor günleri ülke olarak bir daha yaşamayız. Okullarımız öğrencilerinden uzak sessiz günler yaşadı. Yaşanılan bu süreçte uzaktan eğitim noktasında ülke olarak çok başarılı olduk. Dünya’da en başarılı 3 ülkeden biri olduk. Ülke olarak en büyük zenginliğimiz zeki ve eğitimli çocuklarımızdır. Onların kıymetini bilmeliyiz. Bu öğrencilerimizle ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacak nesiller yetiştirmeliyiz. “ dedi.
Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel