DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ KUTLANDI

DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ KUTLANDI

ABONE OL
26 Ocak 2024 11:33
DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ KUTLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya Gümrük Günü Bandırma’da kutlandı. Gümrük Müdürlüğünde yapılan törene Gümrük Müdürü Orhan Mercanlı, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, Liman Bölge Başkanı Kürşat Ayyıldız, Çelebi Genel Müdürü Gürkan Bayır, Gar Müdürü Doğan Yıldız, Liman İşletme Kontrol Müdürü Orhan Kılıç, Gümrükleme firmaları ve Gümrük çalışanları katıldı. Gümrük Gününün bu yılki teması Geleneksel ve yeni ortaklar ile işbirliğinde gümrükler oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bandırma Gümrük Müdürü Orhan Mercanlı günü anlam ve önemine bilahare konuşmasını yaptı.  Mercanlı “ Türkiye’nin 1953 yılında üye olduğu eski adı Gümrük İşbirliği Konseyi olan “Dünya Gümrük Örgütü “nün ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak her yıl 26 Ocak tarihinde “Dünya Gümrük Günü” kutlanmaktadır. Dünya Gümrük Örgütü her yıl 26 Ocak tarihinde farklı bir tema belirlemekte olup 2024 yılı için belirlenen “Geleneksel ve Yeni Ortaklarla İşbirliğinde Gümrükler” teması çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Bakanlığımız personeli arasında birlik ve beraberliği arttırmak, gümrüklerimizi halka tanıtmak, sorunlarımızı anlatmak açısından özel önemi haiz bir gün olan 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nün yurt çapında etkin bir şekilde kutlanmaktadır. Gümrük teşkilatımız, kamu düzeninin bozulmasını önleyecek tedbirleri almak, deniz ve hava limanlarıyla kara sınırlarındaki gümrük kapılarında giriş ve çıkış yapan kişi, eşya ve taşıtların muhafazası ile gümrüğe sevk edilmesini sağlamak, kaçakçılığı önlemek, izlemek ve soruşturmak gibi çok önemli görevleri başarı ile yerine getirmektedirler. Mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat çalışan görevlilerimiz canla başla görevlerini sürdürmektedirler. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.