DOLANDIRICILAR LÜKS REZİDANSLARINDA YAKALANDI! - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DOLANDIRICILAR LÜKS REZİDANSLARINDA YAKALANDI!

Bu haber 18 Eylül 2020 - 15:42 'de eklendi ve 845 kez görüntülendi.

Edremit Narlı mahallesinde ikamet eden A.I.O. isimli (78) yaşındaki bayan Narlı J.Krk.K.lığına müracaat ederek, 04.09.2020 tarihinden itibaren kendisini Emniyet personeli olarak tanıtan ve banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığını söyleyen erkek sesli bir şahsın vermiş olduğu İ.K. adına açılmış bir banka hesabına 350 bin TL. parayı havale ettiğini ve bir daha bu şahsa ulaşamadığını söyleyerek dolandırıldığını beyan etti. Meydana gelen telefonla dolandırıcılık olayının şüphelilerini yakalamak maksadıyla Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Kom Ş.Md.lüğü  ve JASAT personelinden oluşturulan özel ekip tarafından yapılan araştırmalar ve teknik takipler sonucunda;

Balıkesir İli Edremit ilçesinde “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Dolandırıcılık” suçunu örgütlü olarak işleyen (9) şüpheli şahıstan İ.K., E.G., B.B., E.Ç. ve E.Y. isimli (5) şüpheli şahıs, İstanbul ili Gaziosmanpaşa ilçesinde lüks bir rezidansta, diğer şüpheli şahıslar E.A., G.A. ve S.C. rezidansın otopark bölümünde 34 … … plakalı araç içerisinde, B.B. isimli şüpheli şahsın da olayla ilgisi olduğu tespit edilerek gözaltına alındı.

Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden rezidansta, araçta ve üst aramasında; (5) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (31) adet muhtelif çapta fişek, (11) adet cep telefonu ve (2) adet plaka levhası ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan toplam (9) şüpheli şahıstan E.Ç., G.A. ve S.C. savcılıkta ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılırken, diğer şüpheliler E.A. örgüt lideri, İ.K., E.G., B.B., E.Y. ve B.B.  örgüt elemanı olarak sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak Burhaniye Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edildi. Örgüt ile bağlantısı olduğu tespit edilen firari şüpheliler Y.A., H.Ç., E.K., B.Y., M.E., M.Y. ve T.M.’nin yakalanması için çalışmalara devam edildiği öğrenildi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.