DİGSİAD AÇILDI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DİGSİAD AÇILDI

Bu haber 15 Haziran 2022 - 16:44 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.

Bandırma ve civar ilçelerde bulunan Doğu ve Güneydoğulu iş insanlarının oluşturduğu “Doğu İl Güneydoğu İş İnsanları Derneği” (DİGSİAD) açıldı. 100. Yıl Mahallesi Kayacık Caddesi üzerinde bulunan DİGSİAD’ın açılışına Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Geçmiş Dönem CHP Milletvekili Mehmet Tüm, Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Dursun Mirza, Siyasi Partilerin, STK’ların ve Derneklerin Başkan ve yöneticileri ile çok sayıda işadamı ve davetliler katıldı. Soilpoint Reklam ve PR Ajansı Başkanı Ali Gönen Gönenden ‘in gerçekleştirdiği sunumda Dernek Başkanı Faruk Bozkurt açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Bozkurt, ” Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan, farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış, insanlığın ve inancın doğduğu şark topraklarından bu bölgeye göç etmiş, iş insanları olarak bir araya gelişimizin sembolü olan, derneğimizin açılışını yapmak üzere buradayız. Uzun zamandır özlemini çektiğimiz, gönüllülük, tarafsızlık ve şeffaflık ilkeleri doğrultusunda, toplumumuzun birlik ve bütünlük unsurlarını içinde barındıran, siyasi hiçbir faaliyet ve amaç gözetmeyen, istihdam yaratmayı, sosyal yardımlaşmayı benimsemiş, kurumsal bir çatı altında toplanmak amacımız vardı. Bu çerçevede bir program ve hedef belirledik. Kurduğumuz sıradan bir dernek değil, temeli ahlak, adalet, vicdan, tevhit ve kardeşlik olan şark medeniyetindeki Mezopotamya güneşinin maziden atiye, tüm insanlığı kucaklayacak bir köprüsüdür. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sunmak isteyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği Türkiye Cumhuriyeti vizyonu ve çağdaş uygarlık hedefini esas alan, demokratik, laik, etkin hukuk devleti anlayışı içinde, özel girişimciliğin yaygınlaşması adına iş insanlarını bağımsız bir platformda temsil etmek isteyen bir çatıyız. Kadim Anadolu kültürümüzü bu topraklarda da kardeşlik içinde yaşatmaya, yöre insanımız ile hem iş hem de sosyal kaynaşmayı sağlamaya kararlı olduğumuzu ifade etmek isterim. Derneğimizin fikir ve kuruluş aşamalarında maddi-manevi destek sağlayan, sabır ve özveri ile emek veren çok değerli üyelerimize teşekkür ediyor, derneğimizin açılışını onurlandıran siz değerli konuklarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ise, “Burada bir aile ortamı mevcut. Annem Diyarbakırlı, İnşaat sektöründe Güneydoğulu ve Doğulu bir çok insan ile çalıştık. Bandırma büyümekte olan bir şehir olduğu için çokça göç alıyor. Ciddi bir istihdam sağlayan iş insanları burada toplanmış durumda. Yerel yönetim olarak her zaman sizlerin yanınızda olacağız. Hayırlı olsun.” dedi.

Açılışta son olarak konuşan Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal ise şu sözleri dile getirdi “Bandırma sosyal ve canlı bir kent. Liman, Sanayi, Tarım ve Turizmi aynı anda bünyesinde barındırıyor. Ayrıca Bandırma dışından da gelen iş insanları burada faaliyette bulunarak istihdam yaratıyorlar.” dedi. Sözlerinin ardından Bandırma İlçe Müftüsü Halil Şekerci’nin hayır duaları ile kurdele kesimi gerçekleştirildi.

Haber : Aykan AYERDEM

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .