DEVECİ: HİÇ BİR SINAV GÜVENİLİR DEĞİL - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DEVECİ: HİÇ BİR SINAV GÜVENİLİR DEĞİL

Bu haber 05 Ağustos 2022 - 9:35 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları, Yediiklim Yayınları’nın soru kitapçığında olan sorularla bire bir KPSS’de de bulunması sebebiyle iptal edilmesi üzerine bir açıklama yapan CHP Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Deveci, ÖSYM başkanı hızla görevden alınarak olay ört pas edilmeye çalışıldı. Yeni atanan ÖSYM Başkanı Ali Ersoy’da sınava girenlerden özür dileyerek güncel bir sınav takvimi açıkladı ve sağ olsun ek bir ücret talep etmeyeceklerini belirtti dedi.

Deveci: “İnsanların yıllarca akademik eğitim aldıktan sonra çalışıp girdiği bir sınavın güvenliğini alamayanların özrü, bunca zaman emek veren insanlar için ne ifade etmektedir? Taktir kamu oyunundur. Ülkeyi uçuracağız diyenlerin; kamu kurumlarının güvenilirliğini, gençlerin geleceklerini, hayallerini, umutlarını ve huzurunu uçurdukları yetmemiş gibi şimdi bir de sınav sorularını uçurdukları ortaya çıkmıştır.

Bu yaşananlardan sonra yeniden yapacakları sınava kim, hangi gerekçe ile güvensin; bu muamma karşımızda koskocaman bir soru işaretiyle duruyor. Öte yandan bu güne kadar ortaya çıkmamış “sınav sorularının birilerine sızdırılması” vakaları var mıdır diye düşünmemek elde değildir. Açıkça hiçbir sınav bu koşullarda güvenilir değildir.

Eğitimin yeniden şekillendirilmesi, sadece göstermelik başkan değişimi ile mümkün değildir. Değiştirilecek başkan da düzen de bellidir! Getirin sandığı, emeği çalınan yüzbinlerce insanımızı mağdur eden bu adaletsiz düzeni değiştirelim. Çalınan sorular, çalınan gelecek, geçim derdi, umutsuzluk. İşte AKP’nin gençlere sunduğu budur. Gençler AKP’ye ne sunacak derseniz sandık geldiğinde göreceksiniz.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .