“DEVA” NIN DEVASI KİM OLACAK? - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

“DEVA” NIN DEVASI KİM OLACAK?

Bu haber 16 Ekim 2020 - 11:08 'de eklendi ve 4.175 kez görüntülendi.

Geçmiş dönemlerde Ekonomiden Sorumlu Bakanlık görevini yürüterek ülke ekonomisine yön veren Ali Babacan’ın Başkanlığında kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi ( DEVA ) bir türlü Bandırma teşkilatı için görevlendirme yapamıyor. Yapılan birçok görüşmeye karşın ilçe örgütlenmesini gerçekleştirecek başkanı DEVA Partisi hala bulamadı. Balıkesir ilinde DEVA örgütlenmesinin başında eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur bulunuyor. Onun siyasi ve ekonomik gücü ile yelkenlerini dolduran DEVA Partisi, Balıkesir’de İl Başkanlığına siyasetin güçlü isimlerinden Kemal Aydemir’i getirdi. Kemal Aydemir’in Bandırma ile ilişkilerinin çok güçlü olduğu bilinmesine karşın hala Bandırma için uygun bir isim üzerinde nedense anlaşılamadı.
Bir süre önce DEVA Partisi’nin Bandırma örgütlenmesini de yürüten İl Teşkilat Başkanı Ahmet Bennan Bandırma’ya gelerek Ak Partisi’nin etkili isimleriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Bu isimler Bora Öziş, Yavuz Kılıç, Göksel Karlahan ve Alp Bostancı idi. Yapılan görüşmelerde bu 4 isimde nazik bir şekilde kendilerine önerilen görevi kabul etmediler. Bora Öziş işlerinin yoğunluğunu ve siyasetten uzaklaştığını, Alp Bostancı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinden ayrılmayacağını belirtmesi, Yavuz Kılıç Ak Parti’de üye olarak bile kalmayı tercih edeceğini, Göksel Karlahan’ın da Ak Parti’de siyaset yapmaya devam edeceğini belirtmesi üzerine DEVA Partisi ümit bağladığı isimlerden umduğunu bulamadı. Balıkesir siyasetinin en güçlü isimlerinden Edip Uğur’un gücü, Kemal Aydemir’in Bandırma ile olan sıcak ilişkileri bu isimleri ikna etmeye yetmedi.
Bu görüşmelerin ardından DEVA Partisi diğer ilçelerde örgütlenme çalışmalarına devam etti. Son olarak da geçen haftalarda Erdek’te yapılanmasını tamamladı. Ancak Güney Marmara’nın en büyük ilçesi ve bölgenin ekonomik ve siyasi lokomotifi olan Bandırma, DEVA Partisi için hala tam bir muamma durumunda kaldı. Edip Uğur geçtiğimiz günlerde Bandırma için bir hamle daha yaparak Bandırma’da tanıdığı, bildiği bir kişi üzerinden harekete geçti. Kemal Aydemir’in de içinde bulunduğu heyet yaptığı toplantıda istediği ismi yine ikna edemedi. Böylece bir kez daha DEVA Partisi Bandırma’da umduğunu bulamamış oldu.
Şimdi DEVA Partisi Bandırma’da son kozlarını oynamaya başlıyor. Farklı isimler üzerinde yoğunlaşan DEVA partisi yetkilileri Bandırma için örgütlenmeyi bir an önce bitirmek istiyorlar. Bu çerçevede ilçe başkanlığı için kulislerde Mesut Tatlıdil’in adı yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Mesut Tatlıdil’in DEVA Partisi’nin son toplantılarına katılması ve eski meclis üyeliği yapmış olması bu ismin öne çıkmasına neden oldu. Araştırılan, soruşturulan bir başka isminde Cihan Güreşçioğlu olduğu kulislerdeki bir başka iddia. Cihan Güreşçioğlu’nun Bandırma’daki çevresi ve siyasetteki ağırlığı bu noktada belirleyici olabilir.
Balıkesir örgütlenmesini hemen hemen tamamlayan DEVA Partisi için gözler artık tamamen Bandırma’ya çevrilmiş durumda. Önümüzdeki günler bu konuda belirleyici olacak. Bekleyip hep beraber neler olacak göreceğiz.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.