DESTEKLEMELERİN İKİ KATINA ÇIKARILMASINI OLUMLU BULUYORUZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DESTEKLEMELERİN İKİ KATINA ÇIKARILMASINI OLUMLU BULUYORUZ

Bu haber 22 Şubat 2021 - 13:10 'de eklendi ve 822 kez görüntülendi.

Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, Şehir Gazetesine yaptığı açıklamada gübre desteklemelerinin yüzde 100 artışla 2 katına çıkarılmasının çiftçilere az da olsa nefes aldıracağı ifade etti.

Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekar başına 8 lira olan desteğinde 16 liraya yükseltilmesinin çok olumlu olduğunu belirten Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez “organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini 20 liraya yükseltilecek olmasını destekliyoruz.

Ancak gübre fiyatlarındaki hızlı artışlar devam ediyor. Çiftçinin çuvalını 85 liraya aldığı Üre gübresinin fiyatı 165 liraya yükseldi. Keza tüm girdi ürünlerine de yapılan zamlar zaten yüzde 100 seviyelerine geldi. Mazottaki yükselişte devam ediyor. Tarım Bakanlığının çiftçilerin seslerini duymalarını bekliyoruz. Gübre desteklemelerinin artışı konusunda Ziraat Odaları Başkanları olarak ortak düşüncelerimizi ifade etmiştik.” Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.