‘DERDiMiZ SiYASET DEĞiL BANDIRMA’ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

‘DERDiMiZ SiYASET DEĞiL BANDIRMA’

Bu haber 10 Haziran 2021 - 8:49 'de eklendi ve 739 kez görüntülendi.

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Yusuf Ziya Çelikoğlu, Bandırma’da inşaat sektörünün sıkıntı yaşadığını belirterek Bandırma Belediyesi olarak acil olarak yeni konut alanları açmak zorundayız dedi.
Şehir Gazetesine açıklamalarda bulunan Çelikoğlu “2 sene önce ev kredilerinin düşmesiyle inşaat sektörü altın yıllarını yaşarken konut alanı stoklarını da büyük ölçü de tüketmiş oldu. Bandırma’da artık konut alanı yapılacak alan kalmadı desek abartmış olmayız. Var olanlarda büyük ölçüde ortaklı ve sorunlu olan konut alanları. Şöyle ki, eskiden konut yapmak için arsaları yüzde 30 pay ile alırken bugün bu pay yüzde 55-60’lara kadar yükseldi. Bu da direk olarak konut alanlarının fiyatlarına yansıdı. Birde pandemi fırsatçılığı fiyatlara eklenince artık Bandırma’da konut almak oldukça zorlaştı.
Bandırma Belediyesi olarak yeni konut alanları açmak zorundayız. Bandırma merkeze sıkışmış durumda, Hava üssü ve Merinos kentin genişlemesine izin vermiyor. Ya Dutlima’na doğru ya da Edincik tarafına doğru kent büyümek durumunda. Yeni yapılan konutlar Paşakent Mahallesinde Erdek yoluna dayandı. Buralara yüksek katlı konutlara izin verilirken yolun karşı tarafındaki Yeni Mahallede ise yüksek konutlara izin verilmiyor. Bu noktada Belediyenin yeni düzenlemelere gitmesi gerektiği çok aşikardır.”
AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ OLARAK YATIRIMLARA DESTEK OLUYORUZ
Ak Parti Meclis üyeleri olarak doğru yatırımlara her zaman destek oluyoruz diyen Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Yusuf Ziya Çelikoğlu “Geçmiş dönemde kavga siyasetini öne çıkaran başkanlar ile Bandırma hiçbir şey kazanamadı. Bu dönem Balıkesir Büyükşehir Başkanımız Yücel Yılmaz ile Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun arasında güzel bir diyalog yaşanıyor. Bizde Ak Parti meclis üyeleri olarak doğru yapılan tüm işlerde Tolga Başkana destek oluyoruz. Bizler siyaset yapmadan Bandırma için neler yapabiliriz derdindeyiz.
Ancak ülkeyi zora sokan pandemi Bandırma Belediyesini de sıkıntıya soktu. Hepimizin eli kolu bağlanırken, ekonomik olarak bütçenin bir kısmı pandemiye harcanmak zorunda kaldı. Ak parti grubu olarak bunu siyaset malzemesi asla yapmadık. Seçimlere 6 ay kalıncaya kadar pozitif siyasete devam edeceğiz. Bandırma Belediyesinin çalışmaları hakkında tuttuğumuz raporları seçimlere 6 ay kala halkımızla paylaşacağız. Neler yapıldı neler yapılamadı o zaman konuşacağız.
Balıkesir Büyükşehir Başkanımız Yücel Yılmaz siyaset yapmadan parti ayrımı gözetmeden tüm ilçe belediyelerini kucaklıyor. Hizmet noktasında her belediyeye eşit davranıyor. Bandırma sahil bandından başlayarak Büyükşehir hizmetlerini herkes görecek. Bandırma’nın en büyük sorunlarında olan katı atık tesisi de başlıyor. Ne yazık ki, Bandırma uzun yıllardan bu yana hizmet alamadı. Belediyenin yaptığı rutin belediyecilik anlayışından bahsetmiyorum. Kalıcı eserler anlamında bu sözleri söylüyorum. Artık Bandırma yaşadığı sorunları çözme noktasında kalıcı hizmetler görmek istiyor. Yukarı da belirttiğim gibi Bandırma Belediyesi İmar Komisyonu konut alanları konusunda çözümler üretmek zorundadır. “
Çelikoğlu sözlerini tamamlarken “1980 li yıllarda yapılan araştırmalarda Bandırma en yaşanabilir kentler arasında başı çekerken bugün ne yazık ki Türkiye’de bu konuda çok gerilerde kaldı. Tüm Bandırma paydaşları olarak bu mirası yok ettik “ Dedi.
Cemal ATABEY

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.