DEPREM DEĞİL RANT ÖLDÜRÜR

DEPREM DEĞİL RANT ÖLDÜRÜR

ABONE OL
11 Mart 2024 16:29
DEPREM DEĞİL RANT ÖLDÜRÜR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ülkemizde 6 Şubat 2023 günü yaşanılan büyük depremin 1. senesinde sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler Bandırma’da depremde hayatlarını kaybedenleri andı. Ortak bir basın toplantısı düzenleyen sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler ” Deprem değil rant öldürür dediler.

Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen açıklamada TİP Bandırma İlçe Başkanı Şerife Sevim Şenel, “ Bugün 6 Şubat 2024,on bir ili yerle bir eden Kahramanmaraş merkezli büyük depremin 1.yılı.
Bizler depremde hayatını kaybedenlerin anmak ve bugün yaşam mücadelesi vermekte olan Hatay halkı ve diğer illerde ki yurttaşlarımızla dostlarımızla kardeşlerimizle dayanışmak için bir araya geldik.
Hepimizin bildiği üzere ülkemizin 11 kenti bir yıl önce bugün derin bir acıya uyandı. Kahramanmaraş merkezli depremlerde on binlerce yurttaşımızı kaybettik.
Bu depremlerde hepimiz ihmalkârlığı vurdum duymazlığı rantçılığı uyduruk imar aflarının yarattığı sonuçları görmüş olduk.
Saray iktidarı tarafından 72 saat boyunca kaderine terk edilen depremzede yurttaşlara uzanan tek el halkın dayanışma eliydi.
Tüm halkımız depremzedelerle dayanışmanın imkanını zorlarken saray iktidarı çadırları özel şirketlere satmanın derdindeydi.
Cumhurbaşkanı bir ihmalin söz konusu olmadığını “yerel iktidar” ile mevcut iktidar iktidar uyum halinde olmazsa hizmet gitmez derken bilinçli bir tercihin yapıldığını açıkça ifade etmiş oluyordu.
Soruyoruz soracağız sorumlular kim ? Suçlular kimdir ?

UNUTMAK YOK AFFETMEK YOK HELALLESMEK YOK !

Depremin üzerinden bir yıl geçmiştir ancak Kızılay’ın yaptığı çadır satışları ve ihmal aflarını onaylayan belediye başkanı haklarında tek bir soruşturma dahi açılmamıştır.
Ayrıca Hatay’ın seçilmiş milletvekili Can Atalay AYM kararlarına uyulmayarak hapiste tutulmaya devam ediliyor.
Hatay halkı sahipsiz bırakılıyor.
Bu sorumsuzluk bu vurdumduymazlık bu arsızlık bu rantçı anlayış değişmelidir. Türkiye bu zulümlere mahkûm değildir.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.