DENİZ: SÜT ÜRETİCİLERİ DARBE ÜSTÜNE DARBE YİYORLAR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DENİZ: SÜT ÜRETİCİLERİ DARBE ÜSTÜNE DARBE YİYORLAR

Bu haber 22 Haziran 2021 - 15:05 'de eklendi ve 439 kez görüntülendi.

Bandırma Araba Servisi

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Burhan Deniz son olarak belirlenen çiğ süt fiyatları dolayısıyla süt üreticilerinin darbe üzerine darbe yediğini ifade etti.

Üreticilerin beklentileri litre başına 4.00 iken Ulusal Süt Konseyi, Gıda Komitesinin de tavsiyesi ile 1 Temmuz-31 Aralık tarihlerinde kalite esaslı soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını litre başına 3,20 lira olarak belirlemiştir diyen Başkan Deniz “Açıklanan bu fiyatlarla üreticilerin üretime devam edebilmeleri mümkün değildir. Bu fiyatlarla üretici hayvanlarını kesime götürmeye mecbur bırakılmıştır. Biran önce gerekli tedbirler alınmazsa yıl sonuna doğru canlı hayvan ve et ithalatı başlatılması kaçınılmaz olur. Buda et ve süt üretimine ikinci bir darbe olacaktır.

Tarım Bakanlığınca yapılan yeni düzenlemelerle litre başına ödenen çiğ süt destek primlerinin de düşürülmüştür. Buna göre litre başına 30 kuruş olarak verilen çiğ süt destekleri 20 kuruş olarak belirlenmiştir. Çiğ süt fiyatlarında umduğunu bulamayan üretici desteklemelerde de ikinci bir hayal kırıklığına uğramıştır. Yetiştiricilerin hayvanlarını kestirmeyerek üretimde kalabilmesini sağlamak için acilen çiğ süt desteğinin 20 kuruştan 40 kuruşa çıkartılması kaçınılmazdır. Gelecek Partisi olarak Gıda Komitesi ve Tarım Bakanlığı’ndan çiğ süt desteklemelerini tekrar gözden geçirilmesini üreticiler adına istiyoruz.” Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.