DENİZ: İNŞAAT MALZEMELERİNDE CİDDİ ARTIŞLAR VAR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DENİZ: İNŞAAT MALZEMELERİNDE CİDDİ ARTIŞLAR VAR

Bu haber 16 Temmuz 2021 - 9:18 'de eklendi ve 294 kez görüntülendi.

Bandırma Araba Servisi

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Burhan Deniz yaptığı açıklamalar ile inşaat malzemelerindeki ciddi fiyat artışlarına dikkat çekti.
Covid-19 pandemisi sürecinde her alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de sıkıntıların yalanmasına neden olmuştur diyen Başkan Deniz “Bu sıkıntıların başında inşaat malzemelerindeki ciddi fiyat artışları gelmektedir. 250 alt sektörün lokomotifi olmakla kalmayıp, üreten, istihdam sağlayan, emek harcayan inşaat sektörü günlük değişen malzeme fiyatları karşısında ciddi mağduriyetler yaşamıştır.
Ülke ekonomisinin zora düştüğü her dönemde adeta “imdat butonu” olarak anılan inşaat sektörü bu durumu karşısında bize düşen sektörünün geleceği için harekete geçmek olmalıdır. Başta kamu yüklenicileri olmak üzere özel sektör paydaşları, bu zamlar karşısında korunamamakta ve sermayelerini muhafaza etme noktasında zorlanmaktadır. Spekülatörlerin inşaatın olmazsa olmaz ürünleri konusundaki “tekelci” ve “kartelci” yaklaşımlarının önüne bir an önce geçilmelidir. Son süreçte yavaşlama dönemine giren inşaat sektörü artan fiyat artışlarıyla durma noktasına gelmiştir. Sektörün durması demek milyonlarca çalışanın işsiz kalması demektir. O nedenle Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı olarak yetkililerden bu gerçeği bir an önce görmesini ve fiyatlarda oluşturulan aşırı artışın önüne geçmesini bekliyoruz.” Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.